Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Złote gody. Jakie znaczenie ma ta rocznica ślubu?

Złote gody małżonkówZłote gody to jeden z piękniejszych ślubnych jubileuszy.

Wiele Par Młodych marzy o tym, żeby przeżyć co najmniej 50 wspólnych lat dzieląc ze sobą radosne i smutne chwile dożywając do emerytury i spokojnej starości.

50. rocznica ślubu

Złote gody to właśnie inna nazwa 50. rocznicy ślubu. Jest to jeden z najbardziej popularnych ślubnych jubileuszów, para świętuje wtedy pół wieku wspólnego życia. Wiele osób decyduje się na odnowienie przysięgi małżeńskiej właśnie w dniu 50. rocznicy ślubu. Jak każda nazwa ślubnej rocznicy jest symboliczna i coś oznacza tak samo nazwa złotych godów nie jest przypadkowa. Złoto w tym przypadku symbolizuje niezniszczalność, jest to dość trafne, bo jeśli przeżyło się razem 50 lat to zgodnie z przysięgą nic nie jest już w stanie rozdzielić tych dwojga. Ponadto z okazji złotych godów Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznacza małżeństwa Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Więcej o znaczeniu złotych godów znajdziesz w artykule: https://lovelywedding.pl/zlote-gody

Gdzie i jak spędzić Złote Gody

Wszystko zależy od preferencji małżonków, część osób nie chce być w centrum uwagi i nawet nie zgłaszają do urzędu gminy czy miasta, że będą obchodzić 50. rocznicę ślubu aby nie musieć uczestniczyć w uroczystości związanej z wręczeniem medali od Prezydenta RP. W takim przypadku idealnym pomysłem na spędzenie jubileuszu będzie wyjazd we dwoje z romantyczną kolacją i spacerem o zachodzie słońca.

Jeżeli jubilaci są bardziej przebojowi i lubią świętować w gronie rodziny i przyjaciół idealnym pomysłem na spędzenie Złotych Godów będzie wyprawienie przyjęcia połączonego z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

Przygotowania do takiego wydarzenia najlepiej zacząć od wyboru sposobu odnowienia przysięgi małżeńskiej. Można to zrobić oficjalnie w kościele na mszy lub w urzędzie stanu cywilnego. Istnieje oczywiście możliwość odnowienia przysięgi małżeńskiej w mniej oficjalny sposób bez obecności księdza czy też urzędnika. Wtedy małżonkowie sami wybierają miejsce odnowienia przysięgi oraz słowa przysięgi, a jeżeli mają ochotę mogą zaprosić mistrza ceremonii, który poprowadzi odnowienie przysięgi w profesjonalny sposób.

Gdy mamy zaplanowaną część oficjalną jubileuszu czas przystąpić do organizacji przyjęcia. To najlepiej rozpocząć od ustalenia listy gości. Małżonkowie powinni wspólnie spisać wszystkie osoby, z którymi chcą świętować ten wyjątkowy jubileusz i nie ograniczać się tylko do więzów krwi. Niejednokrotnie słyszymy, że przyjaciele to rodzina, którą wybieramy sami.

Jeśli liczbę gości jest już określona można wybrać lokal, który ma salę idealnie dostosowaną do naszych potrzeb. Oprócz sali istotne przy wyborze lokalu jest jedzenie. Wiadomo, że wszystkich gości trudno zadowolić, dlatego najlepiej skupić się aby menu idealnie trafiło w gusta Gospodarzom imprezy. Nie można oczywiście zapomnieć o napojach, również tych alkoholowych. Manager sali na pewno doradzi jak przewidzieć odpowiednią ilość napojów i trunków tak, żeby niczego podczas imprezy nie zabrakło.

Jeżeli impreza ma być wystawna i na większą liczbę gości warto rozważyć dobór oprawy muzycznej. Wybór jest oczywiście spory od kapeli folkowej, przez kwartet smyczkowy po DJ, wodzireja i tradycyjny zespół muzyczny. W zależności od rozmachu imprezy i upodobań muzycznych Gospodarzy idealna oprawa muzyczna może być różna.

W ferworze przygotowań nie zapomnijmy, że ma to być romantyczne wydarzenie upamiętniające 50 lat pożycia małżeńskiego. W tym dniu tak samo jak w dniu ślubu najważniejsi są małżonkowie.

Prezent na Złote Gody

Prezenty wręczane sobie nawzajem podczas świętowania rocznicy ślubu często są drobnymi i symbolicznymi upominkami, po tylu spędzonych wspólnie latach małżonkowie doskonale wiedzą jaki drobiazg sobie podarować, żeby wywołać wzruszenie i uśmiech.

Jeżeli zostaliśmy zaproszeni na przyjęcie z okazji złotych godów nasz prezent dla pary powinien odzwierciedlać wyjątkowość wydarzenia, w którym będziemy uczestniczyć. Jednocześnie jest to dość symboliczne święto dlatego najlepiej jeżeli prezent będzie nawiązywał do nazwy wydarzenia, nie chodzi tu o złotą biżuterię, a bardziej nawiązanie do liczby 50. Bukiet złożony z 50 czerwonych róż, albo album ze zdjęciami z 50 lat życia małżonków byłby w tym przypadku idealny. Kolejnym dobrym pomysłem może być wywołanie starego ślubnego zdjęcia i stworzenie z niego pięknego obrazu.

Złote gody małżonków
Sekcje: