Lokalne firmy i instytucje: Urząd Gminy Pokój
Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Znowu pożar w Namysłowie

Akcja podczas pożaru w NamysłowieNamysłowscy policjanci pierwsi przybyli na miejsce Marek Wołkowicz.

Funkcjonariusze, nie wahając się ani chwili, weszli do mieszkania, z którego wydobywały się kłęby dymu. Na rękach wynieśli niepełnosprawną 80-latkę, a następnie podjęli akcję gaśniczą.

Nocne zgłoszenie pożaru

Zgłoszenie o pożarze mieszkania w Namysłowie, służby otrzymały 1. listopada przed północą. Na miejsce zdarzenia pierwsi dojechali policjanci z namysłowskiej prewencji. Sierż. sztab. Marek Wołkowicz i st. post. Damian Kmiecik z narażeniem życia weszli do mieszkania, z którego słyszeli wołanie o pomoc.

Pierwsi policjanci

Funkcjonariusze wiedzieli, że pod tym adresem mieszka starszy mężczyzna z niepełnosprawną żoną. Kobieta od kilkunastu lat nie porusza się o własnych siłach. W kłębach dymu, na rękach wynieśli z
mieszkania niepełnosprawną 80-latkę w bezpieczne miejsce. Ogień i gęsty dym nie pozwoliły im wrócić po pozostającego w mieszkaniu mężczyznę. Wypchnęli uchylone okno i podjęli akcję gaśniczą jeszcze
przed przybyciem strażaków.

Akcja strażaków

Po chwili na miejsce zdarzenia dojechali strażacy, którzy w maskach tlenowych, wynieśli z mieszkania 79-letniego mężczyznę. Poszkodowanym natychmiast udzielono pierwszej pomocy. W stanie nie zagrażającym ich życiu, zostali przetransportowani do szpitala.

Śledczy ustalają, jakie były przyczyny pożaru.

Kolejny raz

Sierż. sztab. Marek Wołkowicz kolejny raz wykazał się odwagą i profesjonalizmem. W 2013 roku otrzymał medal za dzielność. Wyróżnienie osobiście wręczył mu Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, za uratowanie życia mieszkańcowi Namysłowa, którego wyniósł z płonącego budynku.

źródło: KPP Namysłów

Akcja podczas pożaru w Namysłowie
Sekcje: 
|