31 Wrocław Maraton

Święto Biegowe w stolicy Dolnego Śląska

Tegoroczny 31 Wrocław Maraton skópił na starcie 3500 tysiąca zawodników i zawodniczek z kilkunastu państw. Każdy ze startujących miał jeden cel, by pokonać ten morderczy dystans 42.195 km. Punktualnie o godz. 9.00 z Stadionu Olimpijskiego tłum biegaczy udał się w trasę po ulicach Wrocławia tak by powrócić ponownie na obiekt olimpijski, gdzie usytuowana była meta i miasteczko biegaczy. Trasa okazała się nie lada wyzwaniem bowiem niedługo po starcie zaczeło  padać. Uporczywy deszcz spowodował iż stało się dosyć zimno i zawodnicy przemokli, więc pokonanie dystansu sprawiało duże trudności. Nie mniej jednak udało się i większość ukończyła bieg między innymi grupa maratończyków z Namysłowa! Tym razem dokonało tego wyczynu 14 Namysłowian ! Biorąc pod uwagę fakt, iż naprawdę trzeba mieć kondycję i nie jest to dystans, który da się przebiec bez przygotowania. Zatem wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy ukończyli zawody.

Kolejność na mecie:

33m. Olszewski Jarosław - 2:50:56  ( VI m w ramach Mistrzostw Polski Solidarności )NKB ZRYW NAMYSŁÓW.

40m. Musiał Artur - 2:53:21 ( III m. w kat. do 40l.  w ramach Mistrzostw Polski Nauczycieli w Maratonie ) NKB ZRYW NAMYSŁÓW - Rekord życiowy.

258m. Piekarczyk Paweł - 3:17:26 - Debiut w maratonie.

331m. Skrok Dariusz - 3:22:44

347m. Lupa Adam - 3:23:19 - Rekord życiowy.

374m. Walczak Zbigniew - 3:25:18 NKB ZRYW NAMYSŁÓW.

1013m. Miś Piotr - 3:45:51

1014m. Szpak Michał - 3:45:51

1309m. Janczura Łukasz - 3:53:16

1395m. Rzeczkowski Aleksander - 3:55:35 - Debiut w maratonie.

1540m. Czajkowski Maciej - 3:58:20 - Debiut w maratonie.

1886m. Fitoł Jerzy - 4:06:47 NKB ZRYW NAMYSŁÓW.

2643m. Romaniuk Rafał - 4:32:25 - Debiut w maratonie.

3415m. Dempniak Tomasz - 5:26:11 - Debiut w maratonie.

Gratulecje dla wszystkich ! Można się tylko cieszyć, że popularyzacja sportu w naszej gminie rozwija się z roku na rok coraz bardziej.

temat / lokalizacja

Tematy

Dodanych komentarzy: 2

Pięknym wynikiem jest ukończyć maraton a Panowie do tego dołożyliście wspaniałe miejsca a nade wszystko niesamowicie krótkie czasy ukończenia maratonu.