III Bieg do Pani Fatimskiej

Biegacze wspomogli budowę Świątyni

W czawartek 15.08.2013 Oleśnica gościła ponad dwustu biegaczy, w ramach festynu parafialnego zorganizowanego przez Parafię Matki Bożej Fatimskiej. Celem nadrzędnym była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostrzej formy aktywności ruchowej. Dla samych biegaczy stanowiła swoisty sprawdzian przed jesiennymi startami w kolejnych zawodach odbywających się w całej Polsce. Swój udział w tej imprezie zaliczyli również reprezentanci Namysłowa , którzy okazali się być liczącą grupą pośród całej stawki startujących. Na szczególną uwagę zasługuje start  Bartka Stajniaka, który we wspomnianiej stawce 209 biegaczy zdecydowanie wygrał całą rywalizację  z czasem 32.56 wyprzedzając na mecie drugiego Jacka Sobasa 33.42 Natomiast w pierwszej dziesiątce zameldowali się również inni namysłowianie. Jarosław Olszewski z czasem 35.20 uplasował się na 4 pozycji. Tuż za nim na 6 miejscu rywalizację ukończył Artur Musiał z czasem 35.51 ( dało to im pierwsze i drugie miejsce w kategorii wiekowej M 30 ) Również wspaniale spisał się kolejny nasz mieszkaniec Igor Tomiczek, który zakończył zawody na 12 pozycji z wynikiem 36.55( 3 miejsce w kategorii M 20) W zawodach wystartował również po długiej kontuzji Mateusz Kostrzewa jego czas - 45.30(20 w kategorii M20) Nie zabrakło na starcie również kobiet i tak w rywalizacji na 5 km Aleksandra Kostrzewa zajęła 11 miejsce z czasem 24.30. Ten start był dla niej debiutem w tego rodzaju zwodach zatem pokazała się na samym początku z bardzo dobrej strony. 

Nasi mieszkańcy swoją postawą wspaniale promują naszą gminę. Na uwagę zasługuje fakt , że jest ich coraz więcej i to jest dobry sygnał na przyszłość , że stajemy się aktywni ruchowo. Wszystkim gratulujemy. 

Wypada jeszcze zaprosić wszystkich na podobną imprezę - Jubileuszowy X Bieg Namysłowian. Do dzisiaj zgłoszonych jest już  213 zawodników  !!! To jest rekord frekwencji spośród wszystkich edycji. Zatem Zapraszamy zarówno kibiców jaki samych zawodników. Start o 13.00 Błonia Namysłowskie - meta na stadionie. 

temat / lokalizacja

Tematy