Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Żołnierze Wykleci - Zapomniani Bohaterowie

Kaja Dworczak z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie laureatką Wojewódzkiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Zapomniani Bohaterowie".

W biurze poselskim posła Patryka Jakiego miało miejsce rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: Żołnierze Wyklęci – Zapomniani Bohaterowie. Była to już trzecia edycja konkursu, a w tym roku temat prac brzmiał: Sylwetka i postawa wybranego dowódcy oddziału Żołnierzy Wyklętych. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac w obu kategoriach, łącznie wzięło w nim udział prawie 150 uczniów z województwa opolskiego.

Kapituła konkursowa w składzie dr Ksawery Jasiak z Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, dr Mariusz Patelski z Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego oraz Arkadiusz Karbowiak – przewodniczący Kapituły zdecydowała, że w kategorii szkół gimnazjalnych III m. zajęła Kaja Dworczak z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie, za pracę na temat Kazimierza Żebrowskiego ps. Bąk.

Tym samym Kaja została laureatką tego prestiżowego konkursu.

Honorowy patronat nad konkursem sprawuje opolska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej, a patronat medialny objęło Radio Opole.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Pan Poseł Patryk Jaki podziękował wszystkim uczestnikom konkursu: "Pragnę pogratulować nie tylko laureatom i wyróżnionym uczniom, ale wszystkich uczestnikom konkursu.  Szczególne podziękowania chciałbym złożyć nauczycielom, którzy zachęcili uczniów do przygotowania prac konkursowych, a tym samym przyczynili się do poznawania przez nich polskiej historii, tej mniej obecnej w podręcznikach szkolnych."

temat / lokalizacja