Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

74 rocznica

Zdradziecka napaść sowiecka na Polskę.

74 rocznica napaści sowieckiej na Polskę.
17 września 2013 r.  członkowie Namysłowskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oddali hołd wszystkim jej ofiarom.
O godz. 16.15 - zapalono znicz przy Tablicy Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej znajdującej się na ścianie namysłowskiego Ratusza.
Następnie w czasie  Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przeczowie w modlitwie polecono Bogu dusze wszystkich ofiar II wojny światowej, w tym uwięzionych i deportowanych przez sowieckich komunistów do licznych obozów i gułagów rozsianych po całej „nieludzkiej ziemi”. Mszę Świętą odprawił kapelan namysłowskiego  koła ks. Jan Kurcoń , a swoim śpiewem uroczystość uświetnił miejscowy chór.

Żałować należy, że lokalne władze zupełnie nie są zainteresowane żadną z polskich rocznic, która nie jest świętem państwowym. Obowiązki kończą się na akademiach w NOK 3 maja i 11 listopada oraz mszą św. 1 września. I tak co roku, z tym, że w sezonie wyborczym frekwencja jest znacznie wyższa i można się zdziwić ilu mamy patriotycznie nastawionych przedwyborczych aktywistów z wszelkich opcji politycznych.

temat / lokalizacja