Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

75 ROCZNICA SOWIECKIEJ AGRESJI NA POLSKĘ

17 września 1939 r.

17 września 1939 r. osamotniona Polska walcząc z hitlerowska nawałą została dobita ciosem w plecy, kiedy to Rosja Sowiecka łamiąc postanowienia paktu o nieagresji zaatakowała nasz kraj. W obliczu kolejnej niczym nieusprawiedliwionej agresji Polacy nie mieli już najmniejszych szans na skuteczny opór. We wrześniu 1939 r. oba totalitarne mocarstwa podzieliły się Polską dokonując kolejnego rozbioru. Z takim trudem odzyskaną niepodległość utraciliśmy po niespełna 20 latach niepodległego bytu.

Aby uczcić 75 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę w dniu 17.09.2014 r. przy tablicy Polskiego  Państwa Podziemnego i AK na namysłowskim ratuszu zgromadzili się członkowie namysłowskiego  środowiska Armii Krajowej , „Solidarności” oraz przedstawiciele innych organizacji, zapalono znicze i złożono kwiaty .  Następnie wszyscy udali się do kościoła parafialnego w Biestrzykowicach, gdzie odprawiono uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny. Mszę  uświetniły poczty sztandarowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej  i NSZZ „Solidarność” w Namysłowie. Mszę odprawił   i Słowo Boże wygłosił ksiądz proboszcz mgr Wojciech Łata RM, w koncelebrze z ks. Janem Kurconiem  ,  a okolicznościowy wykład wygłosił Włodzimierz Putowski. Informację o inicjatywie Stowarzyszenia Wspólnota Parafialna – Biestrzykowice poinformował Krzysztof Drobina.

Pragniemy podziękować Księdzu Proboszczowi i mieszkańcom Biestrzykowic oraz  Pani Wójt Barbarze Bednarz za udział w tych podniosłych uroczystościach.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

zdjęcia z uroczystości

https://plus.google.com/u/0/photos/115187110416204711456/albums/6060427780363542817

temat / lokalizacja