Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

PROŚBA O POMOC W IDENTYFIKACJI OSÓB - POCZTOWCY I NIE TYLKO 1946 R.

Prezentujemy unikalną fotografię, prawdopodobnie dokumentującą przejęcie budynku poczty przez polskie władze z rąk Armii Czerwonej z 1946 roku.

Niewiele zachowało się fotografii z pierwszego okresu powojennego - tym bardziej więc warto podjąć starania o zidentyfikowanie wydarzeń i osób, które one przedstawiają. Aby ułatwić ewentualną identyfikację osób, poszczególne postaci, które teoretycznie możliwe są do rozpoznania, oznaczyłem liczbami. Jako ciekawostkę można wskazać, że jest to pierwsza znana - przynajmniej nam - fotografia, na której widoczni są żołnierze Armii Czerwonej stacjonujący wówczas w Namysłowie (1, 2, 3, 4, 15). Osoba 16 to niewątpliwie pierwszy proboszcz parafii św. Piotra i Pawła - ks. Michał Milewski. Obok (15) być może stoi Wojenny Komendant Miasta mjr Owsianko. Wśród postaci znajduje się pewnie ówczesny naczelnik UPT Namysłów Andrzej Hetmaniak - ale który to jest osobnik? - nie wiem. Liczę, że przy pomocy Państwa uda się - choć częściowo ustalić: kto jest kim. Czekamy na Państwa komentarze :)
Fotografie w lepszej rozdzielczości zamieszczone są na naszym profilu na FB (https://www.facebook.com/pages/Namislavia/215438418470263).

temat / lokalizacja