Podium w wojewódzkim konkursie „Austria – kraj i mieszkańcy” dla ucznia PG Wilków

24.04.2015 roku odbył się finał dwuetapowego konkursu wiedzy Austria – kraj i mieszkańcy, zorganizowanego przez Bibliotekę Austriacką Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Do etapu wojewódzkiego zostało zakwalifikowanych 17 uczestników, wśród nich uczeń naszego gimnazjum,  Damian Kwiatkowski z klasy IIb.  W finale należało zaprezentować wcześniej wybrany temat i odpowiedzieć na zestaw pytań. Nasz finalista Damian spisał się na medal,  stanął na podium,  zajmując  III miejsce - serdecznie  gratulujemy!!!

Droga do finału nie była łatwą. W  pierwszym etapie konkursu  łącznie wzięło udział  ok 600 osób, z naszej szkoły  zgłosiło się 21 uczniów . Uczestnicy musieli wykazać się ogromna wiedzą    z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii. Do nauki oprócz chęci zdobywania nowej wiedzy motywowała niewątpliwe również nagroda główna, jaką była wycieczka do Wiednia. Do finału zakwalifikowanych było 10 najlepszych wyników. 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom naszej szkoły za wzięcie udziału w konkursie i zapraszam  na kolejne edycje. 

Oto wyniki I etapu konkursu:

1  miejsce –KWIATKOWSKI DAMIAN - finał 

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

2 miejsce  KECZMERSKA KLAUDIA

3 miejsce JAZŁOWIECKA JULIA , ORLIKOWSKI MATEUSZ

temat / lokalizacja