Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Zieloni nie chcą Czochrać Bobra...

Próba odebrania pieniędzy niezależnemu festiwalowi Czochraj Bobra Fest przez radnych PSL-u i Wspólnoty Obywatelskiej. Czy w naszym mieście już nic nie może być niezależne ?

 Podczas XVI Sesji Rady Powiatu Namysłowskiego Radny Wspólnoty Obywatelskiej Paweł Cholaś złożył wniosek formalny o przekazanie pieniędzy, które wcześniej Zarząd Powiatu wygospodarował na Czochraj Bobra Fest na inny cel. Na szczęście wniosek ten został przegłosowany na NIE przez koalicję rządzącą w Powiecie czyli radnych PO, SLD i SP. Może i sam fakt złożenia takiego wniosku nie jest i skandaliczny, w końcu jest radnym i ma do tego prawo, jednakże już argumentacja Pana Radnego Cholasia według mnie jest bzdurna i skandaliczna

Od razu zaznaczam, że nie jestem ani organizatorem wspomnianego festiwalu, ani jakimś wielkim zwolennikiem muzyki, która jest grana podczas tej imprezy ale jak najbardziej popieram organizację takich imprez niezależnie od tego czy będzie tam Hip-Hop, Techno, Muzyka Alternatywna czy jakiś inny rodzaj muzyki.

Wracając jednak do wypowiedzi Pana Radnego Cholasia, który argumentując swój wniosek powiedział, że uczestnicy tego festiwalu przywożą z sobą "coś jeszcze" ? Tylko co ? Tego niestety już nie chciał wyjawić na publicznym forum. Dlaczego Niezależny Festiwal robiony z dala od jakiejkolwiek polityki budzi niechęć radnych, którzy pewnie w poprzednich edycjach CBF nie poświęcili ani minuty aby lepiej przyjrzeć się co takiego dzieje się na tej imprezie. Ja byłem i to co zobaczyłem nie budziło u mnie żadnego niepokoju...BA ! Byłem dumny, że w moim mieście dzieje się coś tak znakomitego....I chociaż nie kiwnąłem palcem przy organizacji tego festiwalu to nie przyszło mi w ogóle na myśl, żeby robić coś aby tej imprezy już więcej w Namysłowie nie było.  

Jak widać inni mają takie pomysły i to jest bardzo niepokojące. Bo ciągle słyszymy, że musimy zrobić wszystko aby młodzi ludzie nie wyjeżdzali z naszego miasta, aby ludzie nie emigrowali do większych miast...a z drugiej strony czyny pokazują, że Zielone Bractwo to chyba chciałoby aby najlepiej nic się nie działo w Namysłowie poza ich kontrolą. To smutne...ale muszę ich rozczarować...po krótkiej rozmowie z jednym z głównych organizatorów tego Festiwalu, usłyszałem jedno bardzo budujące zdanie:
"Ten Festiwal się odbędzie chociaż miałby się odbyć na prywatnym polu"
Mam jednak nadzieję, że taki scenariusz nie będzie musiał być brany pod uwagę...
 
Mam również nadzieję, że Burmistrza Namysłowa również nie przekonuje argumentacja Radnego Powiatowego Pawła Cholasia z Jego Własnego Stowarzyszenia i zachowując twarz przed młodymi ludźmi dołoży wszelkich starań aby ta impreza po raz kolejny odbyła się na Namysłowskich Błoniach. Wtedy będę tu pierwszym, który powiadomi Namysłowian o tym, że Burmistrz uratował straconą twarz, przed młodymi ludźmi, swojego stowarzyszenia i Partii...
 
A Pana Radnego Cholasia serdecznie zapraszam na festiwal Czochraj Boba Fest aby osobiście mógł sprawdzić co jeszcze przywożą uczestnicy tego festiwalu, niezależnie od tego gdzie się odbędzie...bo o to, że się odbędzie jestem spokojny...
 
Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

 

Dodanych komentarzy: 31

Trzeba uważać na tych co mają strzelby - jeszcze trochę to okoliczne bobry będą odszczeliwane przez niektórych Zielonych - przecież szkodzą okolicznym rolnikom a to lud przecież a władza jest lu...

Podczas XVI Sesji Rady Powiatu Namysłowskiego Radny Wspólnoty Obywatelskiej Paweł Cholaś złożył wniosek formalny o przekazanie pieniędzy, które wcześniej Zarząd Powiatu wygospodarował na Czochraj Bobra Fest na inny cel. ( cytat Syrka)

Radny Cholaś proponował te pieniądze na remont dachu kościoła w Bukowie Śl. skąd pochodzi radny Szyndlarewicz.
Inna sprawa jak radny S. był przeciwny dofinansowaniu dachu w swojej wiosce i bronił festiwalu, jednak jak było głosowanie przypomniał sobie o wyborcach i zagłosował za dofinansowaniem dachu na kościele... Wspaniała postawa p. Krzysztofie

Szkoda tylko, że reszta kolegów p. Krzysia nie poparła tego wniosku chyba wolą aby mnożył się (" ;") o którym mówił radny Cholaś na sesji. Gratulacje poślijcie tam swoje dzieci.
To jest smutne panowie

Podaję link do tego kulturalnego festiwalu.
http://www.youtube.com/watch?v=zaJOkCGdbr0
Myślę, że dla zarządu powiatu i koalicji rządzącej będzie loża honorowa!!!!!!!

Eltee jak chcemy być tacy dokładni to wspomnijmy o apelu radnego Szyndlarewicza do radnych PSL-u i WO o wpłynięcie na radnych miejskich ze swoich ugrupowań aby zmienili swoją niedawną decyzję o wystąpieniu Gminy Namysłów z LGD. Właśnie w LGD można znaleźć środki na turystykę, sport i kulturę w tym na remonty zabytków, w tym na remont kościołów.

Mam wrażenie, że na siłę z Czochraj Bobra Fest chce zrobić się sprawę polityczną, a akurat ten festiwal z polityką to ma niewiele wspólnego.

Nie róbmy polityki, zróbmy Czochraj Bobra !  

 

Syrek
Powiedz dlaczego radni powiatowi mają wpływać na decyzję radnych gminnych.
Jest to decyzja rady gminy, widocznie składki jakie gmina płaci do LGD nie są adekwatne do uzyskiwanych dofinansowań jednakże praktycznie na terenie gminy działają stowarzyszenia, które mogą się starać o dofinansowania unijne na różne cele.
Jest deklaracja Burmistrza o dofinansowaniu takich działań, myślę tu o zapewnieniu wkładu własnego tegoż stowarzyszenia, które będzie się starać o środki unijne.

 Jest deklaracja Burmistrza o dofinansowaniu takich działań, myślę tu o zapewnieniu wkładu własnego tegoż stowarzyszenia, które będzie się starać o środki unijne.

 

Z tego co pamiętam Burmistrz nie mówił o dofinansowaniu tylko o aktywizacji stowarzyszeń a to zupełnie co innego. Tylko brak Gminy w LGD powoduje również w niedalekiej przyszłości pozbawienie stowarzyszeń z naszej gminy, bądź duże ograniczenie szans na finansowanie projektów z funduszy LGD.

 

Powiedz dlaczego radni powiatowi mają wpływać na decyzję radnych gminnych

No chyba wszyscy mówią o dobrej współpracy Gminy z Powiatem to mógłby być taki początek przykładnej współpracy.

Jesteś Syrek w błędzie.
Stowarzyszenia były aktywowane przez Powiat na terenie gminy namysłów.
Burmistrz dołączył swoją deklarację o dofinansowaniu wniosków, które będą służyć społeczeństwu.

 Dlatego będą aktywizowane stowarzyszenia w celu przystąpienia do LGD. Ale ze strony gminy należy szukać oszczędności na tego typu przynależnościach. – słowa Burmistrza Kuchczyńskiego z sesji 29 grudnia 2011. 

Nie chciałbym odbiegać od tematu Czochraj Bobra. Ten tekst jest temu poświęcony a nie wystąpieniu Gminy z LGD. Wiem, że sam pierwsze napisałem o LGD ale to było tylko w ramach informacyjnych jak to było na tej sesji powiatowej.

Nie obrażaj się SYREK ale trochę zmiękłeś a na radnego Cholasia wytoczyłeś ciężkie działa.
Mam nadzieję, że proch w tych działach złapał trochę wilgoci. Filmik pokazuje.
I. nagroda, tłumy na widowni szumny aplauz, jak mi się coś podoba krzyczę bis a nie napi......j!!!!!!
Jeszcze nikt nie spytał policji ile było interwencji, zgłoszeń podczas trwania tego festiwalu?
Mogą się wykazać na Woodstok tylko są za słabi.
Wybierają małe miejscowości takie jak Namysłów i nawet Staroście potrafią nałożyć do głowy, który mówi że to wspaniała promocja dla miasta Namysłów ale cóż tonący się nawet brzytwy trzyma.
Panie Starosto pańskie dzieci już nie są pod wpływem pop kultury ale za wszelką rzecz oszczędź nasze dzieci na wpływ " punk pop kultury" Bo alternatywna muzyka to zupełnie co innego!!!!!!!!!!

 Sz. Pan Eltee. Bardzo dobry wybór materiału oczerniającego nasz festiwal :) Jesteśmy będziemy niezależni.  MY MAMY ODWAGĘ POKAZAĆ Z KAŻDEJ STRONY NASZ FESTIWAL, który ma i tak same zalety. Przyciąga ludzi z poza powiatu namysłowskiego, województwa opolskiego jak również z poza granic polski. Zapraszam do czynnego uczestnictwa, bądź zorganizowania w sferach kulturalnych czegoś takiego, a nie ciągłe przeznaczanie pieniędzy na kościół czy inne rzeczy niezwiązane z integracją młodzieży ,czuję się jak by nas ktoś zamkną  w hermetycznej rzeczywistości i nie pozwolił na dopuszczenie czystego powietrza tylko truł nas swoim..Jeśli ludzie chodzą do kościoła, dają na tacę to przez rok można odciągnąć pewien procent na remont świątyni z tacy księdza. Księża mają pieniądze :) to im powinno zależeć aby parafianie mieli dach nad głową. Jezus podejrzewam że sam by starał się poprawić dach, a nie prosiłby o pieniądze. :) Więc Szanowny Panie Eltee, zapraszam na warsztaty, które odbędą się w tym roku na CBF 2012 i może przekona się Pan że Nasz festiwal nie jest złem... Jest to coś innego czego brakuje i Was truje. Zapraszam na burzę mózgów CO MOŻNA ZAPROPONOWAĆ DZISIEJSZEJ MŁODZIEŻY Z NAMYSŁOWA I OKOLIC. Może ma Pan jakiś pomysł? 

 

Czochraj Borba Fest 2009  Interwencji 0

Czochraj Bobra Fest 2010 Interwencji 1 (zakłucanie ciszy)

Czochraj Bobra Fest 2011 interwencji 0 (żadnego telefonu na policję, potwierdzone na komisariacie :) ) 

Organizator musi takie rzeczy wiedzieć :)

pozdrawiam i miłych snów o Festiwalu Czochraj Bobra Fest, oby się Pan dobrze tam bawił 

Maciej 'tukan' Tułacz 
główny organizator 

I widzisz Tukan
Twój awers sam Ciebie zdradza!!!!
Ale jak byś chciał się ze mną spotkać to zapraszam.
Kolega Szyna wie gdzie mieszkam213

Witam namysłowian.pl!

A powyższe skomentuję wielką myślą Prezydenta Wałęsy "Jestem za, a nawet przeciw."

Jestem ZA wspieraniem kultury i ochrony dziedzictwa cywilizacji chrześcijańskiej Europy, w tym także festiwalu Czochraj Bobra Fest i remontów kościołów, tego w Bukowej Śląskiej tym bardziej.

Jestem PRZECIW uprawianiu głupiej pseudo polityki kosztem kultury. Niestety Eltee (czytaj: kolega radny Paweł Cholaś) próbuje bić pianę i wszczynać awanturę o niewielką kasę.

Jestem głęboko przekonany, że CBF i Kościół w Bukowej Śląskiej otrzymają odpowiednie wsparcie.

A gdyby były problemy z miejscem na zorganizowanie CBF na namysłowskich błoniach mam dla organizatorów propozycję. Zapraszam do mnie do Bukowy, udostępnię potrzebne media, porządny kawałek łąki, w pobliżu której mam prawdziwe bobry. Tukan przy okazji zobaczy zabytkowy kościół, i przyzna, że to też ważna rzecz i wymaga wsparcia. Eltee wpadnie do mnie na piwo i pozna wspaniałych ludzi na CBF. I wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. :-)

Jak byś chciał (gerd) posłuchać muzy alternatywnej to wpadaj do mnie!!!!
Zagadka do wszystkich kto słuch muzyki alternatywnej.
Podaję kilka słów
....jeszcze będzie przepiękniej jeszcze będzie normalniej...........
Kto to śpiewa???

 Nie obrażaj się SYREK ale trochę zmiękłeś a na radnego Cholasia wytoczyłeś ciężkie działa.

Nie obrażam bo nie mam o co. A Radny Cholaś sam wytoczył ciężkie działa na siebie kiepsko argumentując swój chyba nie do końca przemyślany wniosek na Sesji Rady Powiatu.

 

 

 Dobra Panowie! Koniec kłutni na forum. Wszystko pięknie przeszło są pieniądze na organizację IV edycji Czochraj Bobra Fest :) Szkoda tylko że... właśnie się dowiedziałem iż festiwal będzie trwał tylko 2 dni, a nie jak zakładaliśmy 3 dniowy festiwal. Szkoda... :( ale i tak będzie mega!

Zapraszam dziś do TVP2 na Bitwę Na Głosy, gdzie będzie występować namysłowianka Monika Biczysko w drużynie Kamila Bednarka. Pozdrawiam! I tam mamy swoich ludzi :D bobry są wszędzie :]

Dobra Panowie! Koniec kłutni na forum. Wszystko pięknie przeszło

 

Sory Tukan w ... mordeczkę, nie masz korekty?

Wali po oczach aż poleciałem po bryle od spawy. ;-)

Panie Krzysztofie, jak ten post # 18 mnie oświecił. Jest Pan zasłużenie lisem i lwem namysłowskiej polityki. To był szachowy "blitz". I to odsłonięcie siatki maskującej z szarżujacego konika. Moje gratulacje.

Moim skromnym zadaniem dach zabytkowego kościoła zostawmy instytucją, które zajmują się zabytkami, a na marginesie, dlaczego np. kościół nie sfinansuje remontu? Przecież tam zbierają się wierni kościoła katolickiego.

Moim skromnym zadaniem dach zabytkowego kościoła zostawmy instytucją .........

Kurka wodna... czy tu tylko sami absolwenci wyczynu Handkego ????  ;-)

Kościół ma swoich "wiernych" "sponsorów"... nie wiem jak u was u nas to oni robią zrzutę pod przymusem pana księdza żeby im na głowę nie kapało... od zabytków też są instytucje państwowe...

do festiwalu i sponsorów brak i pomocy od instytucji państwowych...

ale ludzi chętnych na przyjazd jak i zespołów masa ... czyli młodzież chce przyjechać ...czyli... stwórzmy im klimat i miejsce!!! chyba lepsze to niż aby latali z nożami i mordowali staruszki... od dziecka podziwiałam to miasto...takie czyste...ładne z zabytakami tyle się dzieje a jak widze to teraz to ogarnia mnie żal i śmiech... jak to jest że młodzież chce działać a miasto im w tym przeszkadza....troszkę to dziwne...

w lubuskim o festiwalu mówi się dużo i dobrze! ! ! jest to jakiś plus:)