Drogi Kliencie, czyli o bezcennej ofercie NCZ

Właśnie trzymam w rękach ulotkę naszego świeżo upieczonego Namysłowskiego Centrum Zdrowia S.A.

Przypominam, że namysłowski szpital od początku października jest tworem sprywatyzowanym, a właściwie należącym do samorządów naszego powiatu.
Ulotka jak ulotka składa się z części ofertowej oraz ze słowa wstępnego prezesa NCZ do Drogich Państwa. Jak drogich? To by się okazało, gdyby szanowny prezes zdecydował się umieścić w ofercie ceny skrupulatnie wyliczonych usług komercyjnych szpitala.

No chyba, że ceny są indywidualne i ich wysokość zależy od uzgodnień Drogiego Pacjenta ze sprywatyzowanym "Pełnomocnikiem oddziału" (patrz: ulotkowy ordynator). W takiej sytuacji wypadałoby na ulotce umieścić odpowiednią adnotację, choćby drobnym drukiem. Albo choćby załączyć kopertę, bez znaczka.

Dość żartów, bo temat wydaje się być mocno niepokojący. Wczytując się uważnie w ulotkowe słowa prezesa należałoby odnieść do jego słów wypowiedzianych podczas ostatniej sesji rady powiatu. Kilka tygodni temu prezes zapowiedział ograniczenie funkcjonowania poszczególnych oddziałów w ramach finansowanych przez NFZ usług i sięgnięcie do prywatnej kieszeni klienta. Oj tak pacjencie - teraz możesz być Drogim Klientem.

 

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

 

temat / lokalizacja

Dodanych komentarzy: 5

Swego czasu na jednej z sesji - bardzo gorącej nie tylko ze wzgledu na temat i atmosferę ale i temperaturę na zewnątrz - brałem udział w przejmowaniu ZPZ w Namysłowie przez "menedźment",swój głos podpisałem i zaznaczyłem NIE. jakoś nie bardzo wierzyłem w to co prywatyzuje się przez "elyty" władzy w tamtym okresie.dzisiaj widzę że niektórzy specjalisci od prywaty zacji zmajstrowali coś przy namysłowskim szpitalu, oby kondycja była równie dobra jak prowadzonej lecznicy Romedik, ale po przeczytaniu ulotki jakoś trudno mi w to uwierzyć - ale wszyscy w tym mieście wiedzą że nie jestem wierzącym albo łatwowiernym.

Bezcenna oferta właśnie pokazała się na stronach starostwa powiatowego. W niezmienionej, bezcennej formie. Nie wyciągają wniosków urzędnicy...

Jeśli kondycja szpitala jest tak zła jak jakość wydruku tego ogłoszenia to trzeba zacząć się martwić. Co już na tonery bądź tusz nie mają? Szpital jest ważny ale prawa ekonomii nieubłagane. Gwarantem stabilności miały być samorządy. Obecna sytuacja polityczna jednak wszystko komplikuje. Widać za Michała gmina z pomocną ręką jakoś ten biznes prowadziła a teraz w czasach konfliktu szykują się ciężkie czasy...dla pacjentów oczywiście. Dyrekcja i tak te kilka tysiączków na łapkę co miesiąc dostanie. Oj widzę, że Michał co tydzień nowe tematy do desantu na PO-SLD i PIS dostaje. Jeszcze moment a tu znowu jakieś problemy wyskoczą. Coś obecna władza nie ma szczęścia...oj nie ma. Najpierw szybka kariera pewnej stażystki na wicedyrektora PUP, potem walka o przywrócenie na stolec wygnańca imć Rogalskiego a gdy powrócił to się okazuje że skarbiec pusty.Jak mówi przysłowie: " z pustego to i PO-SLD i PIS nie naleje". 

Witam:)

Jestem w lekkim szoku, właśnie wróciłam ze szpitala, tego wspaniałego, pięknie wyremotowanego.....może i widok szpitala wygląda obiecująco, ale podejście do pacjenta (moja babcia)- jestem w szoku... do pacjenta jak i do mnie....szok. Sprawa jest świeża, nie chgcę wydawać pochopnych opinii, ale napiszę, jak wyjaśnie sprawe z ordynatorem..... Jakość usług w tak pieknym szpitalu powinna dorównywać jego wygladowi, dla mnie godne traktowanie człowieka jest priorytetem.

Obiecuję,ze wyjąsnie tę moją enigmatyczna wypowiedź.

Jeszcze dopiszę,zeby nie było,ze wszystko źle.  Ekipa Pogotowia z wczorajszego wieczoru była wspaniała, życzliwa, pan i pani ratownik- profesjonalizm w każdym calu a pani doktor- dusza- człowiek. Nie znam nazwisk- ale pozdrawiam i dziękuję za pomoc:)