Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Wyczekiwane fotografie browarnianego komina

Udało mi się pozyskać fotografie browarnianego komina z napisem: PRECZ Z ZSRR PRECZ Z JUNTĄ.

 Dyskusja na temat napisu na browarnianym kominie w komentarzach do wpisu Entedy'ego pt. "Stalinowski proces namysłowskich Bonifratrów" - >> kliknij tutaj <<

Dodanych komentarzy: 8

... doceniając akt malarskiej odwagi, fotografowanie tego (i wywołanie! w domowym zaciszu?) było również cenne i pewnie niebezpieczne... Całkiem udane i dobre zdjęcie, komin prościutki, ciekawe jaka ogniskowa i sprzęt - ot takie dywagacje po 25 latach wolności...

Komin miał ok. 75 m. Trzeba było wielkiej odwagi, aby wejść na wysokość 23 piętra wirtualnego wieżowca i rozpocząć malować taki napis. Vivat Roman Ciesielski!  Wypijemy z pewnością za Twoje zdrowie!

Należy mu się medal i nagroda. Proponuję nadać mu pierwszy tytuł - Zasłużony dla miasta  Namysłowa. A i jakaś nagroda by się przydała?! Co na to przyszli radni i burmistrz Namysłowa?

Woooow... Komin z obrazów mojego dzieciństwa jak żywy. Łza się w oku kręci, ale patrząc na niego z perspektywy lat, robi na mnie jeszcze większe wrażenie. Dzięki RedNacz za publikację tak oczekiwanej fotki (to bez wątpienia "światowa" premiera w necie!!!)!

A ja jak chodziłem do 1 klasy podstawówki,to na żelaznym wiadukcie nad torami w Namysłowie,napisałem wtedy parę brzydkich słów,np.du...,i co,i nic,nikt nie szuka fotogafii tych napisów,może bym został honorowym obywatelem N.?Pisałem kredą zabraną ze szkoły,może deszcz zmył te napisy,a było to bodajże w 1954 roku...

Anonimie z postu 4, znam takich, co malowali za pieniądze niezwykle estetyczne i propagandowe  napisy: "Osiedle 40-Lecia", a po 89 roku, kilka lat temu dostali tytuł "Zasłużony dla miasta Namysłowa".  To jest ironia naszej powiatowej historii, że Ci, co najbardziej ryzykowali, walcząc z reżimem i zachowując godną i wyprostowaną postawę, znajdują sie w cieniu.

Czas nie na głupie żarty, ale aby to zmienić. Zmienić nasz stosunek do tych, co zmagali sie z PRL-owskim reżimem w Namysłowie. Romek Ciesielski należy do cichych, ale heroicznych bohaterów namysłowskiego antykomunistycznego podziemia. Dla mnie jest bohaterem zasługujacym na pamieć, szacunek - i choćby pamiątkowy medal lub honorowy tytuł.

Legenda namysłowskiego napisu na Browarze jest żywa. Świadczy o tym wpis Anonima z Idzikowic w poście # 8 do tekstu o nieco nieprzyzwoitym tytule: "Wilków wydymał Idzikowice". Rzecz dotyczy budowy nowej kotłowni dla szkoły z błyszczacym kominem - z pominięciem wspólnej modernizacji kotłowni osiedlowej w Idzikowicach. A nowy buntowniczy wirtualny napis o takiej samej treści miałby pojawić się na nowym blaszanym kominie - i to tuż przed wyborami.