IV Maraton Opolski

Simon Kisang z Kenii wygrał Maraton Opolski z czasem 2:23:13. W półmaratonie najlepszy był Bartłomiej Stajniak z Namysłowa.
šW Opolu zawodnicy nie tylko biegali na dystansie maratonu (42,197 m) ale także półmaratonu (21 kilometrów), biegu festiwalowym oraz w sztafecie.
 
šW półmaratonie z wynikiem 1 godziny i 13 minut zwycięstwo odniósł Bartłomiej Stajniak zawodnik trenowany przez trenera Tomka Antosiaka ze Zdzieszowic, który dzięki temu został także mistrzem województwa Opolskiego na tym dystansie.
 
šPodczas IV Maratonu Opolskiego odbyła się III edycja Charytatywnej Sztafety Firm „Podaję dalej”,w której udział wziął Bank Spółdzielczy w Namysłowie, jako jedyna firma z powiatu namysłowskiego. W niedzielny poranek, ulicami Opola dwie czteroosobowe drużyny reprezentujące Bank przebiegły odcinek półmaratonu przekazując sobie pałeczkę sztafetową wspierając tym samym cel,  jakim jest zbiórka pieniędzy na sfinansowanie wyjazdu podopiecznych z  namysłowskiego Domu Dziecka na letni wypoczynek oraz leczenie sanatoryjne.  Nie tylko zawodnicy dzielnie rywalizowali na trasie półmaratonu. Swój wkład w sukces sztafety wniosła również wesoła grupa kibiców, składająca się z wychowanków Domu Dziecka oraz pracowników Banku, która głośno dopingowała wszystkich uczestników biegu.  
 
š
šCharytatywne bieganie w Opolu trwa od 2012 roku, kiedy podczas II Maratonu Opolskiego w Sztafecie pobiegło 6 drużyn, zaś w 2013 roku aż 17. Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się łącznie 21 drużyn, reprezentujących swoje firmy. Ideą udziału w sztafetach jest rywalizacja sportowa połączona z możliwością czynienia dobra. Czteroosobowe drużyny złożone z pracowników firm biegną odcinek półmaratonu (na osobę przypada 5,3 km) przekazując sobie pałeczkę sztafetową i tym samym wspierają zbiórkę pieniędzy na wybrany przez siebie cel charytatywny. Udział firm w sztafecie nie tylko promuje bieganie jako formę aktywności oraz zdrowy styl życia, ale też integruje firmy wokół wspólnego celu, dając możliwość czynienia dobra dla innych. Główną nagrodę wygrywa drużyna, która zbierze najwięcej środków. Wygrywa również drużyna, która jako pierwsza dobiegnie do mety.
šMimo, że bieg już się odbył, zbiórka pieniędzy dla wychowanków namysłowskiego Domu Dziecka nie została jeszcze zakończona. 
Wpłat można dokonywać na rachunek Domu Dziecka w Namysłowie nr  96 8890 0001 0026 8240 2000 0008  do dnia 31.05.2014 r.
š
šBieżące informacje z przebiegu akcji można śledzić na stronie organizatora - www.podjedalej.pl oraz Banku Spółdzielczego w Namysłowie - www.bsnamyslow.com.pl.

temat / lokalizacja