Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Kolejne medale Mistrzostw Polski dla Namysłowianina

W zawodach tych brało udział ponad 1500 Polskich lekkoatletów, a razem z trenerami do Słubic na weekend przybyło blisko 2000 osób.

W piątek 10 czerwca br. trzech zawodników Namysłowskiego Orła wybrało sie na Mistrzostwa Polski LZS które miały miejsce w Słubicach.

Zawody były trzydniowe, w piątek w Słubicach pojawiły się wszystkie ekipy ze wszystkich Polskich województw, natomiast w sobotę i niedzielę odbywały się zawody. W zawodach tych brało udział ponad 1500 Polskich lekkoatletów, a razem z trenerami do Słubic na weekend przybyło blisko 2000 osób.

W pierwszym dniu Mistrzostw jako pierwszy Namysłowskiego Orła reprezentował Piotr Hurman uzyskał on wynik 49.76 na 400 metrów co w klasyfikacji generalnej dało mu 4 miejsce. Piotr jest już w kategorii wiekowej młodzieżowców.  Piotr po biegu mówił że zaryzykował, gdyż nie ma jeszcze minimum na Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i poszedł od początku bardzo mocno, jednak po 200 metrach była ściana wiatru która go niestety zatrzymała i zabrała mu bardzo dużą ilość sił.

W następnej konkurencji startowali Szymon Dorożyński i Bartłomiej Stajniak, którzy biegali na 1500 metrów. Pogoda już się troszkę zmieniła, słońce zaszło za chmury a wiatr przestał wiać, a to wróżyło bardzo dobre rezultaty w biegach średnich. Szymon po bardzo zaciętej rywalizacji (co można zobaczyć na niżej zamieszczonym filmie) wywalczył 3 pozycję (wśród juniorów) na ostatnich metrach tego dystansu. A także wybiegał świetną życiówkę 3.54.10, poprawił dotychczasowy rekord życiowy o ponad 5 sekund, sam mówi ze jest bardzo zadowolony z tego biegu i bardzo cieszy się z osiągniętego wyniku, bo jest to jego nowy rekord życiowy a także poprawiony rekord szkoły o ponad 4 sekundy o który walczył od wcześniejszego sezonu,  natomiast Bartek zajął 7 pozycje (wśród młodzieżowców)  z wynikiem 4:21.87. Bartek wyjawił nam sekret iż nie traktuje tych startów bardzo poważnie, jednak mimo wszystko chciał wypaść jak najlepiej. Bartek szykuje się do Biegu Namysłowian w którym będzie toczył walkę o czołowe miejsca.  Takimi wynikami zakończył się pierwszy dzień zawodów dla zawodników naszego namysłowskiego klubu.

W niedziele 12 czerwca Szymon i Bartek biegali 3000 metrów, kilka słów od 3 zawodnika na mecie, od Szymona  „Od samego początku nie czułem się za dobrze, na rozgrzewce już mi się źle biegało, w nogach miałem wczorajszy bieg, szybki bieg <śmiech> nie czułem tej świeżości co wczoraj i nie czułem biegu. Jednak jestem zadowolony z wyniku, bo po tak mocnym półtoraku zakręciłem się koło życiówki, więc naprawdę uważam że jest dobrze. Formę szykujemy na Mistrzostwa Polski Juniorów które odbędą się za 2 tygodnie w Toruniu. Minimum  na 3 km zrobiłem już w tamtym roku, teraz potwierdziłem fakt że jestem mocny, wczoraj udało się zrobić minimum na 1500, wiec mogę startować w dwóch konkurencjach,  a co będzie to Mistrzostwa pokażą, bo zawsze każde Mistrzostwa rządza się swoimi prawami.” Szymon dystans 3 km przebiegł w czasie 8.39.17. i zajął 3 miejsce, a Bartek w czasie 9.15.78 i wśród młodzieżowców był 5.

Piotr Hurman w biegu na 200 metrów uzyskał rekord życiowy który wynosi teraz 22 sekundy i 43 setne, wynikiem tym zajął 7 miejsce czyli możemy ufać mu na słowo, że jest w świetnej dyspozycji i gdyby nie ten wiatr dzień wcześniej to miałby już minimum na Mistrzostwa Polski. Piotrek nie poddaje się i w niedziele 19 czerwca będzie biegał w Częstochowie i walczył o minimum na Mistrzostwa Polski Młodzieżowców które odbędą się 2-3.07 w Gdańsku.

Gratulujemy dwóch medali Szymonowi a także miejsc blisko podium Piotrkowi i Bartkowi. Życzymy Piotrkowi zrobienia minimum, Bartkowi wygrania biegu namysłowian a Szymonowi jak najlepszego wyniku na Mistrzostwach.

 

temat / lokalizacja