Dożynki Gminne w Domaszowicach

Data wydarzenia: 
07.09.2019 - 14:00

W poprzednich tygodniach prezentowaliśmy już programy uroczystości dożynkowych w gminach Namysłów, Pokój, Świerczów oraz Wilków. Zamieściliśmy również informację o Dożynkach Wojewódzkich, które 8 września odbędą się w Lewinie Brzeskim.

Piąte na obszarze powiatu namysłowskiego (a czwarte chronologicznie) dożynki gminne odbędą się w Domaszowicach w sobotę 7 września.

Wydarzenie rozpocznie Msza Święta Dożynkowa, która o godzinie 12:00 odprawiona zostanie w kościele filialnym Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Kolejne punkty programu odbywać będą się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej.

Organizatorzy dożynek zachęcają mieszkańców Domaszowic do przystrojenia swoich posesji oraz całej miejscowości w dzieła dożynkowe (np. popularne "baby"). Szczególna prośba o przystrojenie swoich domostw i obejść kierowana jest do właścicieli nieruchomości obok których prowadzić trasa korowodu dożynkowego (z kościoła na boisko).  

Do udziału w korowodzie zaprasza się także rolników, prosząc ich o prezentację swoich maszyn rolniczych, zarówno zabytkowych, jak i nowoczesnych. 

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

Wójt Gminy Domaszowice Urszula Medyk ufundowała nagrody finansowe dla właścicieli najładnniej przystrojonej posesji oraz najciekawszego pojazdu, który weźmie udział w korowodzie. Nagrodzone zostaną również dekoracje wykonane na terenie wsi.

Korowód formować będzie się już od godziny 11:20 w pobliżu kościoła.