Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Dożynki Gminne w Domaszowicach

Data wydarzenia: 
07.09.2019 - 12:00

W poprzednich tygodniach prezentowaliśmy już programy uroczystości dożynkowych w gminach Namysłów, Pokój, Świerczów oraz Wilków. Zamieściliśmy również informację o Dożynkach Wojewódzkich, które 8 września odbędą się w Lewinie Brzeskim.

Piąte na obszarze powiatu namysłowskiego (a czwarte chronologicznie) dożynki gminne odbędą się w Domaszowicach w sobotę 7 września.

Wydarzenie rozpocznie Msza Święta Dożynkowa, która o godzinie 12:00 odprawiona zostanie w kościele filialnym Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Kolejne punkty programu odbywać będą się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej.

Organizatorzy dożynek zachęcają mieszkańców Domaszowic do przystrojenia swoich posesji oraz całej miejscowości w dzieła dożynkowe (np. popularne "baby"). Szczególna prośba o przystrojenie swoich domostw i obejść kierowana jest do właścicieli nieruchomości obok których prowadzić trasa korowodu dożynkowego (z kościoła na boisko).  

Do udziału w korowodzie zaprasza się także rolników, prosząc ich o prezentację swoich maszyn rolniczych, zarówno zabytkowych, jak i nowoczesnych. 

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

Wójt Gminy Domaszowice Urszula Medyk ufundowała nagrody finansowe dla właścicieli najładnniej przystrojonej posesji oraz najciekawszego pojazdu, który weźmie udział w korowodzie. Nagrodzone zostaną również dekoracje wykonane na terenie wsi.

Korowód formować będzie się już od godziny 11:20 w pobliżu kościoła.