Dożynki Gminne w Zieleńcu

Data wydarzenia: 
24.08.2019 - 15:00

Już za dwa tygodnie, 24 sierpnia (sobota) swoje Święto Plonów obchodzić będzie gmina Pokój.

Uroczystości dożynkowe w tym roku odbywać będą się na terenie sąsiadującego z siedzibą gminy sołectwa Zieleniec.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 od tradycyjnego przemarszu korowodu dożynkowego w asyście orkiestry i mażoretek, po którym odprawiona zostania polowa Msza Święta dziękczynna za zebrane w tym roku plony.

Po zakończeniu Mszy Świętej odbywać będą się kolejne nieodłączne punkty ceremoniału. Starostowie uroczystości przekażą na ręce Wójt Gminy Pokój Barbary Zając chleb dożynkowy, który następnie rozdzielony zostanie pomiędzy uczestników wydarzenia.

O godzinie 16:30 ogłoszone zostaną wyniki konkursów: Korona Dożynkowa (zwycięskie dzieło reprezentować będzie gminę na Dożynkach Wojewódzkich, które 8 września odbędą się w Lewinie Brzeskim) oraz Najładniej przystrojona posesja. Znając z poprzednich lat pomysłowość osób biorących udział w obu rywalizacjach, możemy być pewni o ich wysoki poziom.

Nie zabraknie też występów artystycznych. Od godziny 15:30 na scenie prezentować będą się lokalne zespoły, działające przy Gminnym Ośrodku Sportu, Kultury i Rekreacji - Zielenieckie Dziołchy oraz Pax. Gościnnie wystąpią Dąbrowianki, czyli zespół śpiewaczy z Dąbrowy w sąsiedniej gminie Świerczów. O godzinie 18:00 rozpocznie się występ zespołu Bereszit (kolejny reprezentant miejscowego GOSKiR), a na godzinę 20:00 zaplanowany jest koncert Gwiazdy Wieczoru, duetu Long & Junior (twórcy hitu Bo ja tańczyć chcę).

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

Przewidziane są również atrakcje dla najmłodszych uczestników Dożynek - gry i zabawy dla dzieci, a także festiwal baniek mydlanych.

Do uczestnictwa w Dożynkach Gminnych w Zieleńcu zapraszamy w imieniu organizatorów: Urzędu Gminy w Pokoju, Gminnego Ośrodka Sportu, Kultury i Rekreacji w Pokoju, Gminnej Biblioteki Publicznej w Pokoju oraz sołectwa Zieleniec.

Organizator: