Festiwal LOKAL V

Data wydarzenia: 
10.10.2014 - 20:00

LOKAL V Znane są już szczegóły festiwalu Lokal V organizowanego przez młodzieżowe stowarzyszenie Artwarium.

W ramach koncertów Lokal organizowanych przez Artwarium zorganizowano już kilka festiwali muzycznych, był także koncert transmitowany na żywo w internecie.

10 października w piątek gwiazdą piątej odsłony Lokalu będzie zespół Mama Selita. Wydarzenie odbędzie się w klubie muzycznym Energy Dance Club w Chojęcinie Parcelach i wystartuje od godz. 18:00. Zapowiada się muzyczny maraton rockowych  i nie tylko zespołów z różnych części Polski. Główna gwiazda wieczoru znana jest z talent show Must Be the Music ma na koncie setki występów w kraju jak i za granicą. Między innymi na imprezach takich jak PKO London Live na legendarnym Wembley Arena, Rock for People w Czechach, Zero Gravity w szwajcarskim Laax i Hanna Art. Festival na Słowacji. Ostatnio wystąpili na Woodstocku, gdzie porwali publiczność niesamowitym i stojącym na wysokim poziomie koncertem.

Występ na festiwalu zbiega się z okresem wydania nowej płyty Mamy Selity, która będzie nosić tytuł „Materialiści”. Tytuł podchodzi od jednego z kawałków, który pojawi się na tej płycie. Cała płyta jak zapowiadają członkowie zespołu będzie utrzymana w brudnym, garażowym stylu.Będzie intensywna, rockowa, zadziorna, zaskakująca dla tych, którzy odbierali nas przez pryzmat pierwszej płyty takich klimatów rageowo-redhotowych” – mówi Igor Seider wokalista zespołu.

 Jednym z głównych celów eventu będzie promowanie lokalnej twórczości młodzieży z terenu powiatu, jak i szerzej – regionu na styku województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. Dlatego też postanowiono ogłosić konkurs, którego zwycięzca będzie mógł zagrać ze wspomnianą gwiazdą na jednej scenie, grając tzw. support - od 1 sierpnia w internecie trwa nabór na takie suporty (www.radio.bralin.pl, www.facebook.com/Bralinfm). Można wysłać dwa nagrania demo autorskiego utworu albo coveru w dowolnym zestawieniu. Mogą to być dwa utwory własne, dwa covery albo jeden utwór autorski i jeden cover na adres bralinfm@onet.pl . Mogą to być zarówno nagrania w formie audio jak i video (format nagrania: plik dźwiękowy – CD-Audio, mp3, WAV i/lub wideo: avi, mp4). Komisja konkursowa do 15 września ogłosi zwycięzców tego naboru.

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

Impreza swoim zakresem promocji obejmuje pięć powiatów: kępiński, ostrzeszowski, oleśnicki, wieruszowski oraz namysłowski. Tam też w miastach powiatowych będzie można nabyć wejściówki na festiwal. O szczegółach przeczytają Państwo na plakatach, materiałach promocyjnych wydarzenia oraz w/w stronach internetowych. 

Od sierpnia do października odbędą się również panele tematyczne – audycje radiowe na żywo w BRALIN FM (www.radio.bralin.pl) dotyczące twórczości MAMA SELITA – całość składać się będzie z 3 do 4 części specjalnych audycji i odbywać się będzie w czwartek.