Historie Małych Ojczyzn - Łączany

Data wydarzenia: 
28.09.2019 - 20:00

Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi NamysłowskiejRada Sołecka Łączan oraz radny Karol Kubicki zapraszają na szóste spotkanie z cyklu Historie Małych Ojczyzn.

Dokładnie za miesiąc, 28 września w Świetlicy Wiejskiej w Łączanach zaprezentowana zostanie historia miejscowości, uwieczniona przez fotografie, archiwalia i literaturę historyczną. Mile widziana również dyskusja, w której swoimi wspomnieniami dzielić będą się mieszkańcy wsi.

Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Łączany to niewielka wieś położona na południowy-wschód od Namysłowa. Jej sąsiadami oprócz miasta powiatowego są również Ziemiełowice, Kamienna i Gręboszów. Najciekawszym historycznie obiektem Łączan jest zabytkowy pałac, wybudowany w latach 1853-54 w stylu angielskiego neogotyku, często określanego mianem stylu Tudorów. Ówczesnymi właścicielami obiektu byli arystokraci z rodu Pfoertner von der Hoelle, spowinowaceni z możnymi śląskimi rodami Prittwitzów oraz Henckel von Donnersmarcków.

Cykl Historie Małych Ojczyzn realizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej od stycznia 2019 r. Do tej pory spotkania odbyły się w Namysłowie (dwukrotnie), Woskowicach Małych oraz Smogorzowie. Na 7 września zaplanowana jest z kolei prelekcja w Ziemiełowicach.

Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie
Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma

W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu.