Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Koncert muzyki oratoryjnej

Data wydarzenia: 
15.08.2019 - 21:00

15 sierpnia to w liturgii kościoła rzymskokatolickiego święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w Polsce nazywane również świętem Matki Boskiej Zielnej lub Matki Boskiej Zwycięskiej.

Tego dnia obchodzone jest również w naszym kraju Święto Wojska Polskiego, na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 r.

W związku z tym, że 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy, w całej Polsce odbywać będą się liczne wydarzenia, związane z przypadającymi na ten dzień uroczytościami.

W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Pokoju odbędzie się o godzinie 19:00 koncert muzyki oratoryjnej, podczas którego wystąpi zespół Sogni d'Oro.

Zespół w składzie: Agnieszka Węgrzynowska (sopran), Aneta Knopp (skrzypce), David Stoklosa (tenor) oraz Łukasz Mandola (organy) wykona we wnętrzu zabytkowego, neobarokowego kościoła, utwory z repertuaru kompozytorów epoki baroku (Jan Sebastian Bach, Jerzy Fryderyk Haendel) oraz klasycyzmu (Wolfgang Amadeusz Mozart).

Oratorium to według encyklopedycznej definicji wielka forma muzyczna, łącząca w sobie partie wokalne i instrumentalne, wykonywana początkowo (od połowy XVI w.) w kościołach, ale obecnie coraz częściej również w salach koncertowych. Wybitnymi twórcami oratoriów byli oprócz wspomnianych wyżej kompozytorów także Ludwik van Beethoven, Joseph Haydn, Ferenc Liszt czy Igor Strawiński.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu.