Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej

Data wydarzenia: 
11.07.2019 - 10:30

Od roku 2016 na dzień 11 lipca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej

Data związana jest z rocznicą tzw. Krwawej Niedzieli. 11 lipca 1943 r. doszło na Wołyniu do ataków ukraińskich na polską ludność cywilną w 99 miejscowościach dawnego województwa wołyńskiego II RP.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, również w Namysłowie odbędą się wydarzenia rocznicowe.

 

O godzinie 8:30 odprawiona zostanie w kościele św. Franciszka z Asyżu i Piotra z Alkantary msza w intencji pomordowanych na Kresach Południowo-Wschodnich.

Na godzinę 17:00 zaplanowano ceremonię złożenia kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym ofiary Rzezi Wołyńskiej, znajdującym się na Placu Powstańców Śląskich. 

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

O godzinie 17:30 rozpocznie się w Izbie Regionalnej przy ul. Szkolnej 2 dyskusja panelowa "Pamięć i wybaczenie w 76 rocznicę Krwawej Niedzieli".

W imieniu organizatorów: Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział w Namysłowie oraz Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej w Namysłowie zapraszamy czytelników naszego portalu do uczestnictwa w wydarzeniach.