Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Spacerem po (dawnym) Namysłowie

Data wydarzenia: 
26.10.2019 - 18:00

W związku z licznymi prośbami od mieszkańców Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej informuje, że powtórzony zostanie Spacer po (dawnym) Namysłowie.

Na drugi spacer szlakiem obiektów przedstawionych w książce Spacerem po dawnym Namysłowie organizatorzy zapraszają w sobotę 26 października o godzinie 16:00.

Zbiórka uczestników przy fontannie na rynku. Limit osób, które wezmą udział w wydarzeniu wynosi 30 osób (zapisać można się tutaj).

Inauguracja serii

W pierwszym spacerze, który odbył się 14 września 2019 w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, udział wzięło 21 osób, w tym pięciu przedstawicieli stowarzyszenia organizującego wydarzenie.

Obiekty na trasie

Na trasie wycieczki znajdą się obiekty zachowane, jak i już nieistniejące m. in. kamienice i hotele w rynku, synagoga, dworzec kolejowy, kościół św. Andrzeja, Brama Wodna oraz Brama Krakowska.

Książka

W lepszym zapoznaniu się z miejscami, które zostaną odwiedzone zaopatrzyć warto się w tytułową publikację. Zakupić można ją w Księgarni "Wers" przy ul. 3 Maja 11, Pizzerii Siódme Niebo przy ul. Harcerskiej 2A oraz w klubie Retro przy ul. Partyzantów 1. 

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Odpowiadając na zapytania - nie jest przewidziane zwiedzanie Bramy Krakowskiej, Izby Regionalnej, czy Izby Techniki Młynarskiej "od środka", osoby zainteresowane ich eksploracją prosimy o kontakt z pracownikami Izby Regionalnej przy ul. Szkolnej 2.

Zwiedzanie fortyfikacji

Przypominamy, że w niedzielę 20 października o godzinie 15:30 odbędzie się inne wydarzenie z serii. Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej zaprasza wówczas na spacer Szlakiem dawnych fortyfikacji. Więcej informacji w osobnym artykule.