Spotkanie z wiceministrem Marcinem Ociepą

Data wydarzenia: 
18.06.2019 - 19:00

18 czerwca (wtorek) gościł będzie w Namysłowie Marcin Ociepa - wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

O godzinie 17 rozpocznie się w Namysłowskim Ośrodku Kultury spotkanie ministra z mieszkańcami Namysłowa.

Odbędzie się ono w ramach konsultacji programu "Strategia dla Regionu".

Marcin Ociepa (rocznik 1984) to związany z Opolszczyzną polityk partii Porozumienie. W latach 2010-2018 był radnym Rady Miejskiej Opola, zaś od 2018 r. zasiada w Sejmiku Województwa Opolskiego. W radzie reprezentował komitet Razem dla Opola, zaś do sejmiku wybrany został z listy Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie jest również jednym z wiceprezesów Porozumienia (na czele partii stoi wicepremier Jarosław Gowin) oraz szefem struktur tej partii w województwie opolskim. Od 4 czerwca 2019 r. zajmuje stanowisko wiceministra (sekretarza stanu) w resorcie Przedsiębiorczości i Technologii.

W 2014 r. był kandydatem na Prezydenta Opola. W pierwszej turze zdobył 22,13% poparcia, w drugiej przegrał z Arkadiuszem Wiśniewskim, otrzymując poparcie w wysokości 32,14%. W 2015 r. bezskutecznie kandydował do Senatu jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości popierany przez ruch Kukiz 15. Te wybory przegrał z Piotrem Wachem z Platformy Obywatelskiej (nie mylić z noszącym to samo imię i nazwisko radnym Sejmiku Województwa Opolskiego).

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie