Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Spotkanie wyborcze z Marcinem Ociepą

Data wydarzenia: 
02.10.2019 - 20:00

Do zaplanowanych na 13 października wyborów parlamentarnych pozostało już jedynie 12 dni.

Mieszkańcy województwa opolskiego wybiorą 12 posłów oraz 3 senatorów, którzy będą ich reprezentować w parlamentarnej kadencji 2019-2023.

O poselski mandat rywalizuje w naszym okręgu 138 kandydatów. Jednym z nich jest Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

Spotkanie z kandydatem na posła odbędzie się jutro, w środę 2 października o godzinie 18:00 w auli na II piętrze Starostwa Powiatowego w Namysłowie.

Marcin Ociepa ma 35 lat. Obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Opolskiego oraz sekretarzem stanu (wiceministrem) w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, kierowanym przez minister Jadwigę Emilewicz. Jest wiceprezesem partii Porozumienie Jarosława Gowina, wchodzącej w skład koalicji rządowej. W obecnych wyborach parlamentarnych Marcin Ociepa startuje z listy Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu nr 21 obejmującym całe województwo opolskie. 24, czyli ostatnie miejsce na liście, może nieco dziwić, ale wydaje się, że to osobisty wybór polityka, który uważa, że z ostatniej pozycji też można powalczyć o mandat poselski.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Przypominamy również, że wśród 138 kandydatów do Sejmu znajduje się piątka reprezentantów powiatu namysłowskiego:

Lista nr 1 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 10. Tomasz Wiciak, 11. Barbara Zając,
Lista nr 2 - KW Prawo i Sprawiedliwość - 16. Zbigniew Bratosiewicz,
Lista nr 3 - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11. Adam Świtlik,
Lista nr 5 - KKW Koalicja Obywatelska PO N. IPL Zieloni - 4. Ryszard Wilczyński.