Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Uroczyste nadanie rondu imienia Żołnierzy Wyklętych

Data wydarzenia: 
01.03.2016 - 12:00

Dzisiaj, tj. we wtorek 1 marca 2016 roku o godzinie 11:00 nastąpi uroczyste nadanie rondu imienia Żołnierzy Wyklętych.

Rondo to położone jest na drodze wojewódzkiej nr 451 przy ul. Sikorskiego - między Namysłowskim Ośrodkiem Kultury a hipermarketem Kaufland.

Rada Miejska w Namysłowie, na wniosek namysłowskiego oddziału Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej, podjęła jednogłośnie uchwałę w tej sprawie podczas sesji 25 listopada 2015 r.

1. marca podczas uroczystości gośćmi będą m.in.

  • pan Stanisław Bogaczewicz - pracownik wrocławskiego oddziału IPN, który wygłosi okolicznościową prelekcję, a także
  • pani Wanda Kiałka (94 lata) - sanitariuszka i łączniczka Armii Krajowej, uczestniczka operacji "Ostra Brama" na Wileńszczyźnie; w latach 1945-1956 przebywała w łagrze w Workucie; jedna z bohaterek wydanej w 2011 r. książki Łukasza Modelskiego pt. "Dziewczyny wojenne", żona Stanisława Kiałki, o którym Bronisław Bubiak nakręcił w 2015 r. historyczny film dokumentalny pt. "Legenda wileńskiej konspiracji" (dofinansowany ze środków PISF oraz Muzeum II Wojny Światowej).
Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Film ten zostanie również pokazany 1 marca o godzinie 12:00 w sali widowiskowej NOK. Warto dodać, że rekonstrukcje do tego obrazu były realizowane m.in. w Namysłowie i z udziałem naszych mieszkańców, w tym Grupy Rekonstrukcji Historycznej "OKA". Swój udział zapowiedział również reżyser i producent filmu - Bronisław Bubiak.

Dodano 1 komentarz

MAM PYTANIE KTO " MĄDRY " ORGANIZUJE OBCHODY I UROCZYSTE NADANIE RONDU IMIENIA ZOŁNIERZY WYKLETYCH O 12 W POŁUDNIE GDZIE WIEKSZOSC LUDZI JEST W PRACY I NIE MA MOZLIWOSCI UCZESTNICZENIA W TEJ UROCZYSTOSCI ?! PANOWIE URZEDNICY JESLI TAKIE UROCZYSTOSCI ORGANIZUJECIE DLA SIEBIE I POD SIEBIE TO GRATULUJE !!!