Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Data wydarzenia: 
26.05.2019 - 09:00

WyborydoParlamentu Europejskiego 2019Już w najbliższą niedzielę Polacy po raz czwarty wezmą udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W kadencji 2019-2024 nasz kraj reprezentować będzie 51 deputowanych (kolejnego zyskamy jeśli dojdzie w Wielkiej Brytanii do Brexitu), wybranych w 13 okręgach wyborczych.

Mieszkańcy powiatu namysłowskiego oddawać swoje głosy mogą na kandydatów sześciu komitetów wyborczych zarejestrowanych na obszarze Okręgu Wyborczego nr 12 (województwa dolnośląskie i opolskie).

Listy wyborcze

Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy 

Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia

Lista nr 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni

Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz 15

Sondaże przedwyborcze

Na pięć dni przed wyborami sondaże kształtowały się w sposób następujący. Pod uwagę brane były badania opinii publicznej, opublikowane w ciągu ostatnich 14 dni (łącznie 11 sondaży). 

21 mandatów zdobywa Prawo i Sprawiedliwość (39,79% głosów), a o jeden mniej Koalicja Europejska (37,63% poparcia). Trzecie miejsce i pięć mandatów dla Wiosny Roberta Biedronia (9,61%). Posłów do Parlamentu Europejskiego wprowadzają również będące nieznacznie nad progiem wyborczym komitety: Kukiz 15 (5,43%) oraz Konfederacja (5,05%).

Zagłosuj

Niezależnie od Państwa poglądów politycznych i preferencji wyborczych wszystkich czytelników portalu Namysłowianie.pl zachęcamy do uczestnictwa w niedzielnym głosowaniu. Jeśli ktoś z Państwa nie wie, gdzie znajduje się jego lokal wyborczy, można to sprawdzić tutaj: http://bip.namyslow.eu/download//20351/postanowienie-kw-w-opolu-i-w-sprawie-podzialu-gminy-namyslow-na-stale-obwody-glosowania.pdf