Polecane firmy: Laboratorium Grabowska

Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Wykład o AJURWEDZIE w namysłowskiej bibliotece

Data wydarzenia: 
24.11.2019 - 15:00
Wykład o Ajurwedzie"Jak przetrwać zimę z Ajurwedą?"- darmowy wykład w namysłowskiej bibliotece.
O Ajurwedzie opowiedzą Katarzyna Przygocka i Joseph Lawrence Kuttiehl.
Prowadzący podpowiedzą jak zatroszczyć się o siebie podczas zimy wedle zaleceń Ajurwedy.

Konsultacje

Dodatkowo od niedzieli 24.11 aż do środy 27.11 będzie możliwość skorzystać z konsultacji oraz masaży Ajurwerdyjskich. Zabiegi i konsultacje wykonuje terapeuta z Indii JOSEPH LAWRENCE KUTTIEHL. Ma ponad 16-letnie doświadczenie pracy jako terapeuta. Ajurweda jest naturalną częścią jego życia. Pracował już w wielu krajach na świecie. Od roku jest w Polsce i pracuje tu.
 

Czym jest AJURWEDA?

AJURWEDA oznacza: Ajur – życie, Veda – nauka.
Jest łagodną medycyną starożytnych Indii i najbardziej rozwiniętym systemem naturalnego leczenia na świecie zaaprobowanym przez WHO (Światową Organizację Zdrowia).
Jednak tak naprawdę Ajurweda jest nauką o życiu człowieku – o sposobie życia, uczenia się, jak współpracować z naturą i żyć z nią w harmonii. Mówi o tym, jak zatrzymać się na chwilę w tym szalonym pędzie współczesnego życia i poznać potrzeby swojego organizmu, czym kierować się dokonując wyborów by było to najbardziej optymalne rozwiązanie dla naszego organizmu. Uczy jak żyć w harmonii, bo harmonia zapewnia zdrowie i długie życie. Choroba zaczyna się gdy nie utrzymujemy równowagi w organizmie, wówczas pojawia się miejsce na inne rzeczy, zaburzenia i choroby.

Holistyczne podejście

Ajurweda patrzy na człowieka holistycznie – czyli całościowo. Jesteśmy jednością ciała, ducha i umysły. Dlatego dbać trzeba o całość, o czym czasem zapomina współczesna medycyna. Dbając o dietę, kondycję fizyczną oraz psychiczną, utrzymujemy wewnętrzną równowagę, która jest niezbędną dla zdrowia. Według współczesnej nauki wszechświat zbudowany jest z atomów – ich równowaga daje stabilność przetrwania.

Metafizyka

Dla Ajurwedy wszechświat powstał z pięciu żywiołów – eteru, powietrza, ognia, wody i ziemi. Nasz organizm jest odzwierciedleniem tego wszechświat, a więc podobnie powstał z tych pięciu elementów. Nie chodzi o dosłowne rozumienie tych elementów – ale o pewne ich wlaściwości. Te elementy występują w każdym z nas w różnym stosunku co daje trzy podstawowe typy budowy VATA, PITTA, KAPHA. To z kolei determinuje nasz sposób funkcjonowania i potrzeby organizmu do utrzymania równowagi. Układ ten nie musi być stały – dominacja jednego z typów może się zmieniać w zależności od pogody i innych czynników zewnętrznych. Ajurweda pokazuje, jak nie rezygnując z naszego dotychczasowego życia, a tylko wprowadzając pewne modyfikacje utrzymywać równowagę tych elementów właściwą dla naszego typu.

Równowaga

Zdrowa, dopasowana do naszej indywidualności dieta, odpowiednia praca z ciałem, umysłem, masaże i zioła mogą poprawić jakość naszego życia. Nie wymaga ona skomplikowanych zabiegów, tajnych ziół a zamiast tego pozwala cieszyć się życiem poprzez dokonywanie prostych zmian w życiu codziennym.

Ajurwedyjski masaż

ABHYANGAM (masaż olejem od szyi po palce stóp) Ajurwedyjski masaż ciała z zastosowaniem olei wzbogaconych wyciągami roślinno-ziołowymi. Energetyzuje, niweluje stres, usuwa zmęczenie i uśmierza różne dolegliwości bólowe układu i sztywność stawów oraz przykurcze mięśni. Zapewnia dobry sen i opóźnia procesy starzenia. Poprawia jędrność skóry, wygładza cerę oraz wpływa korzystnie na krążenie krwi i system odpornościowy organizmu.
 
Zapisy i informacje przez fb