Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Wykład o demokracji bezpośredniej w Namysłowie

Data wydarzenia: 
27.10.2023 - 18:30

Mirosław MatyjaInstytut Demokracji Bezpośredniej wraz z Fundacją MUNDI zaprasza na spotkanie z prof. Mirosławem Matyją dotyczące demokracji bezpośredniej.

Jakie korzyści miałoby wzmocnienie demokracji bezpośredniej w Polsce?

Gdzie i kiedy?

Wykład odbędzie się w piątek 27 października 2023 roku w Bibliotece Publicznej przy ul. Bohaterów Warszawy 5 w Namysłowie o godzinie 18:30.

Trochę o prowadzącym

Mirosław Matyja – politolog, ekonomista i historyk. Jest badaczem systemów demokratycznych na świecie i zwolennikiem bezpośredniodemokratycznego modelu funkcjonowania ponowoczesnych państw. Obronił doktorat "Demokracja bezpośrednia i jej dysfunkcjonalność w systemie politycznym Szwajcarii" na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zatrudniony jako profesor akademicki na uniwersytetach w następujących krajach: Włochy, USA, Indie, Indonezja, Ukraina. Jest założycielem i dyrektorem Miroslaw Matyja Academia for Democracy w Indonezji oraz koordynatorem merytorycznym LubBezpośrednio.pl – Instytutu Demokracji Bezpośredniej w Polsce.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Na spotkaniu prof. Mirosław Matyja podejmie się tematu "Co zmieniłoby w Polsce wzmocnienie demokracji bezpośredniej?"

Na spotkanie nie obowiązują zapisy oraz jest całkowicie darmowe, co pozwala dokształcić się osobom zainteresowanym poświęcając tylko chęci i czas.

Mirosław Matyja