Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Basen, lecz nie do pływania

W Namysłowie zakończono budowę odkrytego basenu. Obiekt znajduje się tuż obok krytej pływalni, z którą tworzy Centrum Turystyki i Rekreacji.

 

 

- Odkryte kąpielisko  służy nie tyle pływaniu, co rekreacji - przyznaje Krzysztof Kuchczyński, burmistrz Namysłowa. To dzięki dyszom do masażu karku, stóp i pleców, 70-metrowej zjeżdżalni oraz placom zabaw i boiskom sportowym.

Jak podkreśla burmistrz Kuchczyński, kąpielisko będzie wyróżniało się spośród okolicznych. To dzięki najdłuższej w regionie zjeżdżalni i kolektorom słonecznym, które ogrzeją wodę. – Kolektory podniosą temperaturę wody o 4 stopnie Celsjusza. To pozwoli korzystać z obiektu nawet w maju i wrześniu – mówi burmistrz i dodaje – Ich moc powinna również wystarczyć do ogrzania krytego basenu.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space
Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl

Najdłuższa, w opinii burmistrza i jego pracowników, zjeżdżalnia będzie główną atrakcją obiektu – Jeden z ratowników już ją wypróbował i był pod wrażeniem. Ja nie wiem, czy bym się odważył – śmieje się Krzysztof Kuchczyński.

Inwestycja kosztowała gminę ponad 7 mln zł. Około ćwierć tej sumy pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Oficjalne otwarcie odkrytego basenu nastąpi 1 czerwca o godzinie 11.00. W dniu tym wstęp na obiekt będzie bezpłatny.

Namysłów - aktualności.
Sekcje: