Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Czy dziś poznamy starostę?

Czy dziś poznamy nowego starostę namysłowskiego? Wydaje się to mało prawdopodobne, bo wciąż nie zawiązała sięwiększość, która mogłaby to stanowisko obsadzić. Najbardziej prawdopodobna wydaje się koalicja SLD-PO-PiS. Jak przyznają nam jednak liderzy tych ugrupowań, rozmowy są trudne.

 

 

Podczas przedwczorajszego spotkania namysłowskiej PO, podczas którego podsumowano wybory samorządowe, jej lider, Ryszard Wilczyński nakreślił cele rozmów koalicyjnych w powiecie namysłowskim:

 

Jak zadeklarował lider PO, próba rozmów z PSL-em i Wspólnotą Obywatelską zakończyła się fiaskiem. Jak deklaruje lide SLD, Andrzej Spór, jego partia także nie widzi współpracy z ugupowaniem Michała Ilnickiego. Zatem jedyną większością, która może się zawiązać w radzie powiatu, jest koalicja SLD-PO-PiS. Radny Andrzej Zielonka z PiS  zapewnił nas, że wciąż rozważa wszystkie możliwe opcje poparcia różnych stron powiatowej układanki. PO i Sld wciąż rozmawiają ze sobą.

 

Plan Platformy jest prosty - Powiedzieliśmy sobie: żadnych starych twarzy, to powinno być nowe rozdanie - mówi Ryszard Wilczyński - Nie chcemy akceptować starostów, którzy już byli, bo każdy z nich ciągnie jakiś bagaż za sobą. Odnosząc się z największym szacunkiem do lidera SLD, pana Andrzeja Spóra, przekazuję mu przesłanie, że będzie dobrze jeżeli osoby, które już były starostami zrezygnują z ubieganie się o to najwyższe w powiecie stanowisko. Wtedy będziemy w stanie ułożyć tę układankę, w taki sposób, żeby znalazło się dziesięciu radnych, którzy będą mogli odesłać na polityczną emeryturę Michała Ilnickiego.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Mówi Ryszard Wilczyński, wojewoda opolski oraz przewodniczący namysłowskiej PO:

 

Jednak takiemu scenariuszowi ostro sprzeciwia się Andrzej Spór - Czy ci, którzy w ten sposób chcieliby skonstruować przyszłą władzę chcieliby odsunąć na boczny tor tylko Michała Ilnickiego? Czy szkoda go jest samego spuścić, że tak powiem nieładnie, i do towarzystwa potrzebny jest Andrzej Spór jako były starosta? - pyta lider SLD. Jak podkreśla, PO musi pamiętać, że to lewica wygrałą wybory w powiecie i dysponuje większą liczbą radnych. - Koledzy z PO się mylą, bo stanowisko starosty należy się SLD, które te wybory wygrało. Jeżeli to my mielibyśmy tylko 3 mandaty, to z radością przyjęlibyśmy każdą prozpozycję ze strony tego, kto ma tych mandatów 5 - mówi były starosta - Pomysł z nowymi twarzami i nowym rozdaniem, chyba ekumenicznym, nie ma racji bytu. W ekumenizm w polityce już dawno przestałem wierzyć. Tak daleko idąca propozycja, by to młodzi i nieprzygotowani objęli władzę w powiecie może nie spełnić oczekiwań mieszkańców powiatu.

Mówi Andrzej Spór, lider SLD:

 

Dziś w południe odbędzie się pierwsza w tej kadencji sesja rady powiatu namysłowskiego. Zapowiadany program obrad nie przewiduje wyboru starosty.

Namysłów - aktualności.
Sekcje: