Dlaczego miłośnicy jednośladów powinni odwiedzić Stronie Śląskie?

Wypożyczalnia rowerów - Stronie ŚląskieMasz już dość nudnych tras rowerowych wiodących miejskimi ścieżkami rowerowymi? W takim wypadku zdecydowanie musisz wybrać się do Kotliny Kłodzkiej.
W szczególności polecamy Ci Gminę Stronie Śląskie, gdzie tras rowerowych jest dziesiątki i przekładają się one na 100 kilometrów górskich ścieżek rowerowy.
Sprawdź jak zaplanować atrakcyjny rowerowy wypad w Sudety.

Jaką trasę rowerową wybrać?

W gminie Stronie Śląskie jest naprawdę wiele tras rowerowych o rozmaitym charakterze. Różnią się między sobą stopniem trudności pod względem technicznym, dystansem oraz sumą przewyższeń. Znajdziecie tu trasy dla rodzin z dziećmi, niewymagające specjalnych umiejętności i wzorowej kondycji. Lecz jeśli szukacie ekstremalnych wrażeń lub miejsca, gdzie można sprawdzić swoje możliwości kondycyjne, to również znajdziecie tu coś dla siebie. Trasy możemy podzielić na 3 typy: gminne trasy rowerowe, trasy typu Singletrack Glacensis, trasy rowerowe Ziemi Kłodzkiej i krajowe trasy rowerowe przebiegające przez gminę Stronie Śląskie.
Górskie trasy rowerowe
Gminne trasy rowerowe to głównie szlaki wiodące leśnymi drogami szutrowymi i mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Przemierzając te trasy rowerowe, możemy poznać całą gminne od podszewki i niejednokrotnie podziwiać piękne panoramy Sudetów. Tym sposobem możemy odwiedzić kilka najważniejszych okolicznych szczytów takich jak Śnieżnik, Czarna Góra, czy Suszyca. Trasy zostały wytyczone głównie mając na uwadze mniej doświadczonych rowerzystów, zatem są łatwe i przyjemne, przeznaczone do jazdy rekreacyjnej. Natomiast trasy typu singletrack wymagają już troszkę więcej obycia w poruszaniu się jednośladami w terenie górskim. Specjalne jednokierunkowe ścieżki rowerowe  wybudowane w okolicznych lasach dostarczają bardzo dużo pozytywnych emocji i adrenaliny. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu trasy z licznymi hopkami, zakosami kładkami i obandowanymi zakrętami nie sposób się nudzić, pokonując jej kolejne kilometry. Krajowe trasy rowerowe łączą się w ogólnopolską sieć szlaków rowerowych i przebiegają głównie w okolicach najpopularniejszych szczytów tego regionu, czyli Śnieżnika i Czarnej Góry. Warto tu wspomnieć, że Czarna góra Jako ośrodek sportowy przygotował dla rowerzystów szczególną atrakcję, jaką jest Bikepark Czarna Góra. Korzystając z wyciągu, który nas wwozi na szczyt, możemy cieszyć się wyłącznie odcinkami zjazdowymi przygotowanymi dla bardziej zaawansowanych rowerzystów. Trasy rowerowe Ziemi Kłodzkiej są bardzo piękne i niezapomniane.
Pętla Trojak

Kotlina kłodzka na własnym rowerze czy wypożyczonym?

Musisz odpowiedzieć sobie na dwa pytania. Czy twój rower jest przystosowany do wymagających górskich ścieżek i czy jego sprawność techniczna nie budzi żadnych zastrzeżeń? Miejski jednoślad na sztywnej ramie lepiej zostaw  domowym garażu, gdyż jazda na nim w terenie będzie bardziej utrapieniem niż przyjemnością. Jeśli natomiast masz rower trekkingowy lub górski to pamiętaj, że jego stan techniczny musi być bez zastrzeżeń. Najgorsze co mogłoby Cię spotkać to hamulce odmawiające posłuszeństwa przy zjeździe ze stromego zbocza. Kolejną kwestią jest komfort podróżowania. Jeśli Twój urlop skupia się na innej formie aktywności, a wycieczki rowerowe mają stanowić jedynie dodatek to kłopotliwe pakowanie rowerów na bagażnik, może mijać się z celem. 
Spieszymy z pomocą i dla osób nieposiadających odpowiedniego roweru znajdujemy rozwiązanie. W tym regionie działa wypożyczalnia rowerów oferujących rowery przystosowane do góralskiej jazdy. Jest to Wypożyczalnia rowerów i Nart Biegowych Bikeski znajdującej się u podnóża Czarnej Góry w Stroniu Śląskim. Wypożyczalnia oferuje profesjonalne rowery MTB. Jeśli boisz się o swoja kondycje, możesz zaopatrzyć się w rower elektryczny, dzięki któremu żadna trasa, nawet ta najdłuższa już nie będzie Ci straszna! Rowery z tej wypożyczalni zdecydowanie nie zawiodą Cię na górskim szlaku. Sprzęt oferowany przez Bikeski to rowery nowe, regularnie serwisowane, i bardzo dobrej jakości.

Gdzie nocować w Stroniu Śląskiem?

Region prężnie rozwija się pod kątem turystycznym, co za tym idzie, baza noclegowa w Stroniu Śląskim i okolicach jest ogromna. My jednak musimy poszukać miejsca przyjaznego rowerzystom. Takiego miejsca, w którym będziemy mieli możliwość przechowania swojego jednośladu w bezpiecznym miejscu oraz jego umycia. Miłym akcentem byłaby możliwość dokonania jego ewentualnego małego serwisu lub dostępu do narzędzi rowerowy. Znamy takie miejsce. Pokoje Gościnne "U Ireny" - Noclegi Czarna Góra, bo o nim tu mowa sprosta oczekiwaniom każdego miłośnika kolarstwa górskiego. Świetna lokalizacja w bliskim sąsiedztwie szlaków i komfortowe pokoje, w których można się zrelaksować po dniu pełnym wrażeń to tylko kilka z wielu zalet tego obiektu noclegowego. 

W góry na rower

Wypożyczalnia sprzętu sportowego - rewerów górskichKotlinka Kłodzka to doskonałe miejsce do planowania wycieczek rowerowych. Infrastruktura rowerowa jest rozbudowana i pozwala przeżyć wspaniałą rowerową przygodę na jednym z wielu szlaków rowerowych. 
Jeśli potrzebujesz skorzystać z usług wypożyczalni rowerów, to polecamy ci:
  • wypożyczalnie rowerów i nart biegowych Bikeski www.bikeski.pl tel.577 889 593
  • miejsce noclegowe przyjazne rowerzystom to: Pokoje gościnne "U Ireny" tel. 668 192 942
Wypożyczalnia rowerów - Stronie Śląskie
Górskie trasy rowerowe
Wypożyczalnia sprzętu sportowego - rewerów górskich
Pętla Trojak