Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Dlaczego warto kupić polisę na życie? 4 najważniejsze powody

Polisa na życiePolacy zdecydowanie nie są narodem znanym ze swojej zapobiegawczości. Liczba zawieranych polis na życie jednak wyraźnie wzrosła w ostatnich latach, co jest bardzo dobrą oznaką. Ubezpieczenie na życie niesie bowiem za sobą wiele korzyści, zabezpieczając przed wieloma trudnymi, nieprzewidzianymi sytuacjami. Dlaczego warto je wykupić? Poznaj 4 najważniejsze powody.

1. Polisa na życie ochroni Twoją rodzinę

Polisa na życie stanowi przede wszystkim sposób na zabezpieczenie rodziny ubezpieczonego. W swoim podstawowym wymiarze zapewnia wypłatę odszkodowania w ustalonej wysokości na wypadek jego śmierci. Dzięki temu najbliżsi będący w żałobie nie muszą się martwić o zapewnienie sobie bytu. Dzięki uzyskanym z ubezpieczenia funduszom bez problemu pokryją koszty życia, a także inne nieprzewidziane wydatki. Kwota polisy może być równowartością nawet kilkuletniego wynagrodzenia zmarłego. Zapewnia to jego rodzinie stabilność finansową, a tym samym tak istotne w trudnych chwilach odciążenie.

Co więcej, polisa na życie może zapewnić Twojej rodzinie dodatkowe fundusze w przypadku Twojej choroby, nieszczęśliwego wypadku lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. W zależności od zakresu polisy o wypłatę można się starać w wielu różnych sytuacjach. Poznaj bliżej ubezpieczenie od choroby na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-wypadek-powaznego-zachorowania/147.html.

2. Polisa na życie jako ubezpieczenie zobowiązań finansowych

Polisa na życie pomaga też ochronić Twoją rodzinę przed sytuacją, w której oprócz żałoby po Twojej śmierci musi się martwić o spłatę zaciągniętych zobowiązań. Dotyczy to np. kredytu mieszkaniowego. Jeśli nie zadbasz o ubezpieczenie, Twoje indywidualne długi automatycznie przejdą na spadkobierców wskazanych w testamencie lub też ustalonych ustawowo (w tym przypadku w pierwszej kolejności są to współmałżonek i dzieci). Kredyt zaciągnięty wspólnie z małżonkiem również nie znika po śmierci jednego z nich – odpowiedzialność za tego typu zobowiązanie jest solidarna, co oznacza, że cały ciężar spłaty spada na małżonka pozostającego przy życiu. Może to stanowić zbyt duże obciążenie dla budżetu rodziny, a w konsekwencji doprowadzić nawet do utraty nieruchomości objętej hipoteką. Wystarczy jednak odpowiednia polisa na życie, aby taka sytuacja nie miała miejsca. Odpowiednie ubezpieczenie zapewnia spłatę zobowiązania za zmarłego i pozwala jego rodzinie nie martwić się o długi.

3. Polisa na życie może zapewnić istotne wsparcie finansowe Tobie lub członkom Twojej rodziny

Polisa na życie stanowi bardzo dobre zabezpieczenie rodziny ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Kwoty wypłacane w ramach takiego odszkodowania często są na tyle wysokie, że pozwalają na pokrycie kosztów utrzymania rodziny przez kilka lat lub też np. zapewnienie dzieciom lepszego startu w dorosłość. Pieniądze wypłacone z ubezpieczenia zazwyczaj pozwalają na zabezpieczenie potrzeb dzieci do uzyskania pełnoletności, a nawet jeszcze dalej. Przy odpowiednim gospodarowaniu środkami z polisy na życie mogą one wystarczyć np. na pokrycie kosztów edukacji i codziennych wydatków podczas jej trwania. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło komfortowo zdobyć wykształcenie niezbędne do podjęcia dobrze płatnej pracy.

Wsparcie finansowe można również uzyskać w przypadku:

  • poważnego zachorowania, 
  • wykrycia nowotworu, 
  • doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu, 
  • operacji chirurgicznej, 
  • czasowej lub stałej niemożności podjęcia pracy,
  • śmierci bliskiej osoby, 
  • narodzin dziecka, 
  • konieczności leczenia za granicą. 

Wszystko zależy od tego, jaki zakres polisy wybierzesz. Możliwości jest naprawdę sporo, a wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje możliwość skonstruowania ubezpieczenia „na miarę” – zgodnie z konkretnymi potrzebami klienta. Warto skorzystać z narzędzi online, aby dobrać odpowiednią usługę. Praktyczny kalkulator znajdziesz na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących np. oczekiwanego zakresu polisy, aby otrzymać porównanie realnych ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych!

4. Polisa na życie może pomóc Ci w oszczędzaniu na emeryturę

Dzięki polisie na życie możesz również zabezpieczyć przyszłość dla siebie. Ostatnio coraz popularniejsze są usługi, które zapewniają ochronę ubezpieczeniową do określonego wieku, a po jego osiągnięciu umożliwiają wypłacenie kwoty zebranej w formie składek. Jeśli zatem martwisz się o spadek jakości życia po przejściu na emeryturę lub po prostu chcesz w jesieni życia cieszyć się swobodą i komfortem związanymi z bezpieczeństwem finansowym, polisa na życie z planem oszczędzania z całą pewnością jest dla Ciebie.

Dobra polisa na życie zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo – niezależnie od tego, co wydarzy się w przyszłości. Składki na tego typu ubezpieczenia rozpoczynają się natomiast już od kilku złotych dziennie. Dlatego z całą pewnością warto rozważyć tego typu ochronę!

Polisa na życie