Finał WOŚP w Namysłowie - relacja na żywo i w kolorze

Rozpoczynamy relację z XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy w Namysłowie. Tymczasowo przenieślismy naszą redakcję w samo centrum wydarzeń, czyli do sztabu namysłowskiej Orkiestry. Na bieżąco będziemy informować o wydarzeniach związanych z Finałem. Podajemy również aktualnie przeliczoną kwotę zebranych pieniędzy. W zeszłym roku namyslowianie ofiarowali 21 tys. złotych. Czy dziś ten rekord zostanie pobity?

23:00 - Kończymy naszą relację. Z zebranej kwoty i przebiegu Finału w naszym mieście możemy, my namysłowianie, być dumni. Zebraliśmy kwotę podobnej wielkości jak w roku ubiegłym. Wolontariuszom, organizatorom, sponsorom i artystom zaangażowanym w dzisiejszą imprezę gratulujemy i dziękujemy. Miło, że są w tym mieście jeszcze ludzie, którzym się bezinteresownie chce.

Dziękujemy pracownikom Namysłowskiego Ośrodka kultury za gościnę i wszelką pomoc.

Czytelnikom dziękujemy za uwagę i wytrzymałość. Mimo początkowych trudności technicznych szczęśliwie dobrnęliśmy z relacją do końca. Czy odpowiada Wam taka forma relacjonowania znaczących wydarzeń namysłowskich? Piszcie i komentujcie. Przyjmiemy też słowa krytyki. Pierwsze koty za płoty ;-) Dobranoc

22:55 - Formacja In zakończyła dzień pełen wrażeń namysłowskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

22:15 - Płyta zespołu Snake Charmer została zlicytowana za 120 zł. Te pieniądze również zasilą namysłowską pulę zebranych pieniędzy.

22:07 - Mamy już zliczoną kwotę z dzisiejszej kwesty. Zebraliśmy 20098,86 zł! Należy się spodziewać, że kwota ta jeszcze urośnie. Na przykład Zespół Szkół Rolniczych przekaże zebrane wśród uczniów podczas Kiermaszu Ciasta 400 zł. Na pokoncertowej imprezie w Paradoxie będzie także można wrzucić pieniądze do puszki. Kto nie zdążył, to zapraszamy.

22:02 - "Born in The PRL" - słynny przebój Bruce'a Sprengsteena z nieco spolonizowanym refrenem śpiewa Snake Charmer. Następnie, już jako ostatnia atrakcja dzisiejszego Finału w Namysłowie, wystąpi rodzima Formacja In.

Snake Charmer licytują swoją płytę - pieniądze oczywiście przekazane zostaną na rzecz akcji WOŚP.

21:23 - Namysłowskie Liczarki powoli kończą przeliczanie ofiarowanych pieniędzy. Z ciekawostek: przed chwilą, jak co roku dotarła specjalna puszka od właścicieli sklepu "Dziupla" przy ul. Boh. Warszawy. Przez cały rok klienci sklepu wrzucali do niej drobne pieniądze:

Na scenie gra Snake Charmer a potem tzw. after party. Impreza będzie kontynuowana w klubie Paradox (przy Bramie Krakowskiej) - informacja od organizatorów.

21:03 - Przekroczyliśmy kwotę 20 tys.! A The Six Pounder narobił sporo hałasu:

20: 35 - Jak donoszą Namysłowskie Liczarki dotąd zliczono 16404,90 zł datków. Z ciekawostek: w jednej puszce naliczono 1770 jednogroszówek. Wiecie ilo to złotych?

20:28 - Światełko do Nieba już za nami. Przez chwilę mroźne namysłowskie niebo rozbłysnęło ferią świateł. Potem nastrój swoją muzyką podtrzymał Tomek Kin:

Teraz czas na ostrzejsze rytmy. Na scenie szaleje wrocławski The Six Pounder.

19:59 - Na scenie gra obecnie namysłowska formacja S.P.A.M., a Namysłowskie Liczarki cięzko pracują:

A za chwilę Światełko do Nieba, czyli pokaz sztucznych ogni.

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

19:20 - Jak skrupulatnie policzyły Panie Liczarki, o godzinie 19:00 zebrana kwota przekroczyła 10 tys. zł. Sprzedaż gadżetów wciąż w toku. Przed momentem nieobecny w NOK poseł Łukasz Tusk za pomocą swojego przedstawiciela stał się szczęśliwym posiadaczem policyjnej maskotki, miodu ufundowanego przez BGŻ i wielu innych pomniejszych gadżetów. Wszystko za 320 zł. A na scenie tańce i śpiewy:

18:25 - Na scenie występuje młodzież ze Studia Piosenki, a pomiędzy występami odbywa się sprzedaż gadżetów:

markowe pióro wieczne ufundowane przez starostę Michała Ilnickiego znalazło nowego właściciela w osobie Krzysztofa Szyndlarewicza, radnego z opozycyjnej Platformy Obywatelskiej. Ot magia Wielkiej Orkiestry.

17:35 - Na scenie NOKu kolejne atrakcje. Swój występ kończy właśnie zespół Rewers, a za chwilę zatańczą dzieciaki z grupy Ingenium. Mamy już za sobą pierwszą licytację gadżetów. Koszulka i zestaw gier znalazły szczęśliwego właściciela za 120 zł. Stan przeliczonej kasy na chwilę obecną to 8284,70 zł.

17:15 - Dziś rozgrywane były wielkoorkiestrowe mecze w piłce halowej w sali ogólniaka oraz zawody w tenisie stołowym w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Organizatorem obydwu wydarzeń był właśnie MOW.
W piłce halowej pierwsze trzy miejsca zajęły zespoły:
1. Omega Krasowice
2. Pągów
3. Velux
W tenisie stołowym pierwsza trójka przedstawia się następująco:
1. Grzegorz Tulin
2. Jarosław Szyszkowski
3. Paweł Paranycz

17:10 - Kolorowy korowód:

Namysłów - aktualności.

Namysłów - aktualności.

16:55 - Kolorowy i zmarźnięty korowód w asyście syren policji i straży pożarnej przemaszerował z rynku do Domu Kultury. Jak opanujemy internet, który bawi się z nami w chowanego, to opublikujemy zdjęcia.
Jak doniósł sztab w Świerczowie, w miejscowości tej zebrano ponad 3 tys. zł. U nas stan na 16:20 to 4801,23 zł.

15:32 - Cały czas borykamy się ze znikającym połaczeniem z internetem. Pogoda także pokrzyżowała lekko plany organizatorom WOŚP w Namysłowie. Okazuje się, że przemarsz kolorowego korowodu z rynku odbędzie się bez orkiestry dętej. Ta powita maszerujących w progu NOKu. Panie Liczarki uprzejmie donoszą - przeliczono pieniądze z 23 puszek i mamy jak dotąd kwotę 2113,54 zł.

14:45 - Z lekkim opóźnieniem spowodowanym kłopotami technicznymi (pozdrowienia dla TP SA!) zaczynamy naszą relację. 159 wolontariuszy WOŚP od rana kwestuje na namysłowskich ulicach.  W siedzibie sztabu, czyli w NOK wrze jak w ulu - za sprawą przybywających z pełnymi puszkami kwestujących i zespołów próbujących się na scenie. A oto fotografie z samego "centrum zamieszania":

Namysłów - aktualności.

szef namysłowskiego sztabu WOŚP, Mateusz Kania

 Sztab WOŚP w NOK Namysłów

 Namysłów - aktualności.

Namysłów - aktualności.

zziębnięci i zmęczeni wolontariusze mogą liczyć na ciepły napój i grochówkę

Namysłowskie centrum aktualizacji danych WOŚP.
Sztab WOŚP w NOK Namysłów
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Namysłów - aktualności.
Zobacz także: