Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Fiołka-Trans Team - podsumowanie 2021

Namysłowskie kolarstwo szosowe w 2021 rokuPodsumowanie sezonu 2021 w wykonaniu kolarza z Namysłowa - Marcina Fiołki z drużyny FIOŁKA-TRANS TEAM !

W trakcie minionego roku przedstawiciel naszego miasta w kolarstwie szosowym osiągnął bardzo wysoką formę co przełożyło się na odniesienie imponujących sukcesów .

Ścigający się w barwach drużyny (FIOŁKA-TRANS TEAM), nasz zawodnik rywalizował w wielu wyścigach również m in. w kategorii Elity mężczyzn.

Start w Mistrzostwach Polski

Zwieńczeniem wieloletniej kariery był start w Mistrzostwach Polski 20 Czerwca 2021  (KARTUZY-Chmielno) w wyścigu ze startu wspólnego, gdzie trudy trasy, wysoka temperatura, oraz dystans mają co roku w krajowym czempionacie wpływ na to ilu kolarzy jest w stanie dojechać do mety. Samo ukończenie zmagań jest wielkim wyzwaniem. Marcin ukończył wyścig w głównej grupie zasadniczej próbując nawet ataku na ostatnich kilometrach na wjeździe do Kartuz. Jak na brak możliwości regularnych startów w wyścigach dla drużyn zawodowych jest to dobry rezultat. Trasa tego najważniejszego w roku wyścigu jednodniowego liczyła blisko 187 km , wyścig przebiegał w upale na kaszubskich pofałdowanych drogach gdzie o tytuł Mistrza kraju w kolarstwie przystąpiła czołówka peletonu profesjonalnego.

Na starcie nie brakowało znanych czołowych nazwisk takich jak: zwycięzca wyścigu Mistrz Polski Paterski Maciej (Voster ATS), 2-wice Mistrz Polski Banaszek Alan (HRE Mazowsze Serce Polski), 3-wice mistrz Polski Owsian Łukasz (Team Arkea Samsic), Gołaś Michał (Ineos Grenadier), Banaszek Adrian (HRE Mazowsze Serce Polski), Sajnok Szymon (Cofidis), Stosz Patryk (Voster ATS).

W wyścigach klasy UCI

Udało się również stanąć na starcie innych wyścigów klasy UCI dzięki możliwości "gościnnego występu" dla drużyny DARBUD TEAM z Kietrza. Między innymi był to udział w 23 edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Memoriał Henryka Łasaka" w Limanowej oraz start docelowy w sezonie -  wyścig etapowy CCC-TOUR "Szlakiem Grodów Piastowskich" składający się z 4 odcinków -  prologu (kryterium ulicznego) w Legnicy oraz 3 etapów o zróżnicowanej trasie.

Oprócz tego Marcin Fiołka wystartował w 2 dwóch edycjach wyścigów szosowych seri "Gran Prix Prinzwear" w elicie, na torze samochodowym w Poznaniu gdzie podczas 1 edycji  przeciętna prędkość wynosiła 47.5 km/h co skutkowało że dystans wyścigu 122 kilometry zawodnik przejechał w czasie 2.34 h. Są to imponujące dane dowodzące że przygotowanie zimowe do sezonu było przez naszego kolarza właściwie przeprowadzone, mowa tu bowiem o czasochłonnej budowie tzw. bazy kilometrowej a później specjalistycznych treningach siłowych przeprowadzanych w górach jak i ćwiczeniach szybkościowych  interwałowych .  

Wygrana w Tychach

Największym sukcesem sezonu 2021 była wygrana w Tyskim Kryterium Fiata w Tychach 17 Lipca, w wyścigu który w tym roku odbył sie jako " Memoriałem Zygmunta Hanusika", niegdyś wspaniałego kolarza, trenera, olimpijczyka.  Kolarz z Namysłowa wykorzystał swój potencjał i w połowie wyścigu przeprowadził zdecydowany solowy atak z ucieczki i ostanie okrążenia po ulicach w Tych pokonał samotnie tym samym zostając zwycięzcą wyścigu pokonując towarzyszy ucieczki Marka Konwę (zawodnika przełajowego i mtb - olimpijczyka  z Londynu ) z drużyny UKS Krupiński Suszec oraz Adama Woźniaka (torowca /szosowca) z drużyny GKS Cartusia Kartuzy.

Zawodnik z Namysłowa nie zawiódł również w trudniejszym terenie gdzie po heroicznej walce w śród kolarzy dobrze jeżdżących po górach zajął 2 miejsce w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Leszczynie pod Złotoryją. Zdobycie medalu i Wicemistrzostwo Polski zwłaszcza na trasie górskich Mistrzostw Polski udowadnia że trudy włożone w długie i ciężki treningi w końcu muszą pożądane rezultaty.

Na konto Marcina również zapisały się takie wyniki jak: 1 miejsce w Kryterium ulicznym w Podgórznie, 1 miejsce w kryterium ulicznym TRIbike im Wernera w Kędzierzynie Koźlu, 1 miejsce w jeździe parami na czas w Graczach (wspólnie  drużynowym kolegą Marcinem Szenderskim) jak i wygrana w Ogólnopolskim wyścigu szosowym w Izbicku.

Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl
Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

W sezonie 2021 w wyścigach szosowych na górskim oraz pagórkowatym terenie Marcin Fiołka radził sobie zdecydowanie najlepiej pokazując że należy do ścisłego grona dobrze jeżdżących na podjazdach kolarzy. Takie wyniki jak 3 miejsce w wyścigu "Przełomy Wisłoka", 5 miejsce w "Pętli Magurskiej" oba wyścigi na terenie Beskidu Niskiego, jak i 4 miejsce w kategorii wiekowej  w Szosowym Klasyku - podczas "Złotej Wstęgi Kaczawy" w Złotoryji ( VIA DOLNY ŚLĄSK) są tego najlepszym przykładem.

Zagraniczne występy

Natomiast z zagranicznych wyścigów w jakich w tym sezonie wystartował zawodnik z FIOŁKA-TRANS TEAM, sukcesem było 3 miejsce w kategorii wiekowej w górskim i przebiegającym w końcówce w deszczu wyścigu "Memorial Aloisa Dohnala" gdzie reprezentant Namysłowa wspólnie z kolegą klubowym Pawłem Pacem rywalizowali z czeskimi kolarzami. Jak widać również i kryteria uliczne w których zawodnicy muszę wykazać się sprytem, szybkością i umiejętnościami bardzo szybkiego pokonywania zakrętów nie było większym kłopotem dla Marcina - 4 miejsce Ogólnopolskim Wyścigu "Memoriale Zenona Czechowskiego i Mariana Więckowskiego" który odbył się w pod koniec Września w Poznańskich Smochowicach.

Intensywny finisz sezonu

Końcówkę sezonu 2021 Marcin miał niezmiernie intensywną, ukończenie w Elicie "Memoriału Stanisława Szozdy" w Prudniku (11 miejsce) w formule bardzo ciężkiego kryterium ulicznego gdzie znacząca część fragmentów trasy to brukowana nawierzchnia i w dodatku z podjazdem, oraz udział wspólnie z kolegami ze swojego zespołu w rozgrywanych w Godzieszach Wielkich pod Kaliszem Mistrzostwach Polski par oraz drużyn na czas (Elita/U-23).

Cała drużyna była bardzo zmotywowana lecz została "zmontowana" dosłownie na ostatnią chwilę i nie obyło się bez problemów sprzętowych ale obie konkurencje pojechaliśmy tak aby w pełni wykorzystać potencjał jakim dysponowaliśmy.

Mowa tu o przygotowaniach do czasówek co jest bardzo wymagającą od strony technicznej, treningowej jak i zgrania konkurencją w kolarstwie na co zwraca uwagę kolarz z Namysłowa. Zdobyte doświadczenie ma nadzieję że zaprocentuje w przyszłości - wspomina starty z końcówki sezonu (2-3 Październik 2021). Przedostatnim wyścigiem sportowca z Namysłowa było odbywające się w niedzielę 10. października OGÓLNOPOLSIE ZAKOŃCZENIE SEZONU KOLARSKIEGO O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO PO ZIEMI WYSZKOWSIEJ gdzie udało się Namysłowianinowi zafiniszować na 11 miejscu w wyścigu kategorii Elity dojeżdżając w uciecze która  zameldowała się jak czołówka kolarzy na mecie. Ostatnim wyścigiem sezony był finał edycji „kolarskich czwartków” na torze samochodowym w Poznaniu gdzie kolarz z Namysłowa wygrał w swojej kategorii wiekowej meldując się na mecie przed główną grupą.

Przygotowania do sezonu 2022

Obecnie trwają przygotowania do sezonu 2022 gdzie kalendarz startów zostanie mocno zmodernizowany w porównaniu do sezonu 2021.

Przypomnijmy że z Namysłowa wywodzi się jedyna kolarska drużyna która jest za sprawą jej wszystkich zawodników znana w środowisku sportowym i biznesowym.

Sukcesy dzięki sponsorom

Sponsorem głównym - tytularnym jest firma FIOŁKA-TRANS Transport & Przeprowadzki świadcząca usługi spedycji drogowej, transportu dedykowaneg , magazynowania oraz kompleksowych przeprowadzek specjalistycznych na terenie Polski i Europy, jak i Namysłowska Elektryka Pojazdowa i Industrialna

Do sukcesów Marcina i jego klubowych kolegów przyczyniają się również sponsorzy wspomagający. A są nimi:

  • MIRLO Reklama i Poligrafia (Agencja Reklamowa Namysłów),
  • TOM-CAR (Sklep Motoryzacyjny Namysłów ul 1 Maja 9),
  • a za serwis rowerów wyścigowych odpowiada M-SYSTEM Naprawa rowerów (Opole ul Grunwaldzka 21).
Namysłowskie kolarstwo szosowe w 2021 roku
Sekcje: 
|