Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Fiołka -Trans Magenta Team - kolarze z Namysłowa

Oto grupa kolarska z Namysłowa. Poznajcie jej charakter, skład, osiągnięcia, sponsora. Zobaczcie zdjęcia drużyny i ... wypatrujcie jej na startach.

Charakter drużyny

Startujemy w wyścigach amatorskich, ogólnopolskich, międzynarodowych. Od nowego sezonu, kliku kolarzy ubiegać się będzie o wydanie licencji kat ELITE i będzie startowało w wyścigach zawodowych.

Skład drużyny

 • Marcin Szenderski z Pokoju, lat 29, 2 sezon w Fiołka-Trans. Marcin ścigał się kiedyś w Juniorach w LZS Ziemia Opolska, potem zakończył karierą którą reaktywował ok. 4 lata temu jeżdżąc amatorsko, po czym zasilił nasz skład. Zawodnik bardzo waleczny, kolarz klasyczny, sprinter, harcownik dobry w atakach, w jeździe po płaskim.
 • Daniel Stajszczyk z Namysłowa, lat 18, 2 sezon w Fiołka-Trans, Daniel przeszedł do nas z Vita Actic Sport, od razu zaczął się rozwijać i cały czas ciężko trenuje zdobywa doświadczenie i radzi sobie coraz lepiej na wyścigach. Jest to obecnie najbardziej rokujący zawodnik w teamie. Ma na koncie kilka miejsc na podium w maratonach szosowych oraz wyścigach ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas. Jego specjalizacją są wyścigi po górach .
 • Kamil Ziental z Namysłowa, lat 26, 2 sezon w Fiołka-Trans. Kamil od dłuższego czasu jeździł amatorsko, teraz stara się okazyjnie startować, w preferowanych wyścigach zwłaszcza z cyklu Pucharu Polski w Maratonach Szosowych. "SUPER MARATON ORG"  Jego ulubionymi wyścigami są "O beczułkę miodu w Kluczborku", "Żądło Szerszenia w Trzebnicy" jak i "Liczyrzepa - Maraton ducha gór Karkonowskich w Podgórzynie". Kamil specjalizuje się w jeździe na czas oraz w wyścigach po płaskim.
 • Bartosz Łabowski z Zawidowic k. Bierutowa, lat 17. Kolarz ścigający się wcześniej w kategorii JUNIOR w klubie z JELCZA LASKOWIC. Młody kolarz z największym wrodzonym talentem, pojemność płuc ponad 6 litrów. Na testach wydolnościowych w Uniwersyteckim laboratoryjnym centrum badań wydolnościowym w Łodzi Bartek podczas testu wydolnościowego uzyskał najlepsze genetyczne wyniki wydolnościowe. Zajmował bardzo dobre wyniki na kryteriach ulicznych oraz wyścigach po płaskim. Zawodnik bardzo szybki, typowy sprinter. 1 sezon w Fiołka-Trans, po poważnej kontuzji - złamany bark kolarz wrócił do ścigania w 2013 roku.
 • Marcin Fiołka z Namysłowa, lat 26. Zawodnik z dużym doświadczeniem, ścigający się od kat. Młodzik, przez Junior Młodszy, Junior, ELITA /ORLIK. Zakończył karierę profesjonalną w 2007. Od 2 lat  założyciel, zawodnik oraz sponsor główny Fiołka-Trans Magenta Team. Zakończył karierę jako stażysta (neo-pro) w grupie zawodowej MAPA MAP BANT Profi gdzie ścigał się w wyścigach ELITE. Kluby: LMGKK ZIEMIA BRZESKA, KKS MOTO-JELCZ LASKOWICE, DOSPEL JURA CZĘSTOCHOWA, IMAGIS TEAM, ZAWODOWA GRUPA KOLARSKA MAPA MAP BANT PROFI. Na koncie wiele czołowych miejsc w wyścigach klasycznych, etapowych, pucharach polski, kryteriach ulicznych, przełajach oraz maratonach szosowych. Specjalizacja kryteria uliczne oraz wyścigi pagórkowate.
 • Paweł Pac z Brzegu, lat 24. Kolarz zawodowy - zawodnik wypożyczony z zawodowej grupy kolarskiej WIBATECH BRZEG. Wiele wygranych w wyścigach klasycznych, dużo czołowych lokat w wyścigach etapowych, klasykach, pucharach polski, przełajach. Kolarz kompletny; dobra jazda na płaskim, po pagórkach, w górach jak i w jeździe na czas. Zawodnik ten od przyszłego sezonu będzie największym wzmocnieniem Fiołka-Trans zostając tym samym liderem ekipy.

Treningi

Nasie kolarze trenuję praktycznie codziennie pokonując dystanse od 40  do nawet 150 kilometrów, w weekend startując w wyścigach. Plany treningowe realizowane są indywidualne biorąc pod uwagę docelowe wyścigi. Prowadzeniem uraz programem zajmuję się zewnętrzna firma. Korzystamy z doświadczenia zebranego podczas lat treningów naszych zawodników ścigających się w kat ELITE.

Osiągnięcia
sezon 2013
 • 10 miejsce w czasówce drużynowe na czas na Górze ŚW Anny - CYKL ROAD MARATON,
 • 3 miejsce w kategorii w Koronie Kocich Gór w Zawoni - Marcin Fiołka + wygrana górska premia,
 • 3 miejsce Daniel Stajszczyk w górskiej Jeździe na Czas w Mikstacie,
 • 2 miejsce Paweł Pac w XVI Wjeździe KOWARY - OKRAJ, czasówka górska,
 • 3 Miejsce Paweł Pac w wyścigu po górach OKOLE LUNCKORUNA w Czechach.
sezon 2012 
 • 6 miejsce Marcin Fiołka w RDI nocne kryterium uliczne w Oleśnicy,
 • 3 miejsce Marcin Fiołka - pożegnanie Lata Mikstat,
 • 2 Miejsce Daniel Stajszczyk W Decathlon Challange w Prudniku.

Cele

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Rozwój drużyny, poszerzenie składu, oraz jak największa liczba sukcesów w kraju i zagranicą. Bardzo liczy się dla nas również wprowadzenie do zespołu 2 nowych sportowców z powiatu Namysłowskiego których chcemy szkolić na kompletnych kolarzy.

Sponsor

FIOŁKA-TRANS Namysłowska firma transportowo - przeporwadzkowa .Wykonuje krajowe oraz międzynarodowe usługi transportowe taki jak: kompleksowe przeprowadzki z EKIPIĄ, transport drogowy towarów, usługi kurierskie oraz lawetowe, przewóz pasażerski oraz specjalistyczne usługi - przenoszenie i transport kas pancernych, sejfów, fortepianów, pianin. Fiołka-Trans jest najbardziej kojarzoną firmą relokacyjną w województwie opolskim oraz dolnośląskim która realizuje małe i duże przeprowadzki w korzystnych cenach poprzez optymalizację w zakresie doładunków, przewozów drobnicowych, całopojazdowych, dziań spedycyjnych. Strona firmy : www.fiolka-trans.pl