Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Namysłowianie bez granic - młodzieżowy projekt trwa

Dziennikarstwo młodych namysłowianCzym jest projekt "Równać Szanse: Namysłowianie bez granic"?

Nasz projekt ma na celu pokazanie zarówno młodzieży, jak i dorosłym, że pochodzenie z małego miasta nie jest przeszkodą, a z pewnością nie uniemożliwia osiągnięcia sukcesu. Chcemy udowodnić, że wszystko zależy od naszych działań. Realizujemy ten cel poprzez przeprowadzenie wywiadów z namysłowianami, którzy odnieśli sukces w różnych dziedzinach. Jednocześnie zdobywamy doświadczenie w mediach, dziennikarstwie, filmie i promocji.

Jan Bieniek - uczestnik projektu

Uczestnicy Projektu

Prudenter AgasProjekt "Równać Szanse: Namysłowianie bez granic" zaangażował grupę 23 uczniów i uczennic z Namysłowa, którzy pod opieką pana Przemysława Paradowskiego uczestniczą w różnych działaniach projektowych. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych Prudenter Agas.

Wyjazd Integracyjny do Srebrnej Góry

W ramach projektu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjeździe integracyjnym do Srebrnej Góry. Podczas tego wyjazdu nie tylko lepiej się poznaliśmy, ale także wymieniliśmy się doświadczeniami i pomysłami, co wzmocniło naszą współpracę.

Szkolenia i Treningi

W trakcie przygotowań do przeprowadzenia wywiadów mieliśmy szansę porozmawiać z doświadczonymi specjalistami, którzy pomogli nam zrozumieć tajniki dziennikarstwa oraz technicznej realizacji wywiadów. Szkolenia poprowadzili m.in. Joanna Cieśla-Hanke, dziennikarka z "Polityki", oraz Wojciech Klauza, specjalista od wideo z VIVA!pl. Dodatkowo Joanna Chmura przeprowadziła treningi z wystąpień publicznych i prezencji.

Dotychczasowe Wywiady

Do tej pory przeprowadziliśmy wywiady z trzema inspirującymi osobami, które pochodzą z Namysłowa i odnieśli sukces w swoich dziedzinach:

  • Jarkiem Skulskim - filmoznawcą dzisiaj zajmującym się edukacją filmową w Kielcach, którego miłość do kina rozpoczęła się w Namysłowie, kiedy funkcjonowało jeszcze Kino Zorza. Pan Jarek opowiedział nam o początkach swej przygody z kinem, o pasji, determinacji i podążaniu za marzeniami.
  • Martą Orzeszyną - namysłowską pisarką, znawczynią literatury i kultury francuskiej, która zabrała naszych dziennikarzy w podróż po jej życiu - od jej młodości, przez Paryż i jej twórczość.
  • Maćkiem Wilczyńskim - ekonomistą, prezesem zarządu firmy Valueships, z którym rozmawialiśmy z nim na temat edukacji, studiów, organizacji wydarzeń i o trudnościach w odnoszeniu sukcesów kiedy pochodzi się z małego miasta

Działania Projektowe

Efekty naszej pracy będą dostępne na naszym profilu na Facebooku - Projekt Równać Szanse: Namysłowianie bez granic oraz na Instagramie - rownacszanse_namyslow, gdzie zamieścimy nagrania i transkrypcje wywiadów oraz bieżące relacje z projektu. Zapraszamy do śledzenia, komentowania i dzielenia się opiniami i pomysłami na temat mediów. Zapraszamy do oglądania, słuchania, czytania i komentowania naszych treści!

Projekt realizujemy w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Civis Polonus.

Jan Bieniek - uczestnik projektu

Jarek Skulski podczas wywiadu

Marta Orzeszyna opowiada o swoim pisarstwie

Młodzi przeprowadzają wywiad

Prudenter Agas
Dziennikarstwo młodych namysłowian
Marta Orzeszyna opowiada o swoim pisarstwie
Młodzi przeprowadzają wywiad
Jarek Skulski podczas wywiadu
Sekcje: 
|