Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Młodzież Prudenter Agas w działaniu

Wyjazd w ramach projektu Namysłowianie bez granicNa początku sierpnia rozpoczęliśmy pracę nad nowym projektem "Namysłowianie bez granic" w ramach ogólnopolskiego programu "Równać Szanse".

Program "Równać Szanse" wspiera inicjatywy społeczne od 2001 roku, które mają na celu wyrównanie szans na lepszy start w dorosłość dla młodzieży z mniejszych miejscowości, poprzez rozwijanie ich kompetencji społecznych. 

Maja Pacyniak, Stowarzyszenie Prudenter Agas

Projekt Namysłowianie bez granic

"Namysłowianie bez granic" to projekt organizowany przez nas, młodzież, dla młodzieży. Tematem przewodnim projektu są historie namysłowian, którzy pomimo pochodzenia z małego miasta, osiągnęli wiele. Naszym głównym celem jest udowodnienie, że mimo pochodzenia z małego miasta, można osiągnąć sukces. Jesteśmy młodymi ludźmi, z głowami pełnymi marzeń i planów, i chcemy pokazać naszym rówieśnikom, że do osiągnięcia sukcesu wystarczy pomysł na siebie i ciężka praca. 

Przygotowania za nami

Przeszliśmy już szereg szkoleń z zakresu prowadzenia wywiadów, wystąpień publicznych oraz montażu. Pierwsze szkolenia z wystąpień i wywiadów prowadziła trenerka, pani Joanna Chmura z Ośrodka Neuroterapii  Oneuro. Na tych dwuczęściowych warsztatach nauczyliśmy się przeprowadzać wywiady oraz jak skutecznie promować produkty. Dostaliśmy również pierwsze zadania do wykonania, jakimi było przeprowadzenie wywiadów. Jako profesjonalistka Pani Chmura dała nam wskazówki oraz rady, które pomogą nam w dalszej pracy. W kolejnych tygodniach odbyły się również warsztaty z udziałem Pani Joanny Cieśli, dziennikarki czasopisma "Polityka", oraz Pana Wojciecha Klauze, szefa działu video, montażysty i operatora dwutygodnika VIVA!. Szkolenie dotyczyło dziennikarstwa oraz montażu i obsługi sprzętu. Te umiejętności pomogą nam w realizacji naszego projektu, który można śledzić na bieżąco na naszym profilu na Facebooku: "Projekt Równać Szanse: Namysłowianie bez granic" oraz na Instagramie pod adresem: https://www.instagram.com/rownacszansenamyslow/

Wyjazdowa integracja

Dodatkowo, odbyliśmy wspólny wyjazd do malowniczej Srebrnej Góry, gdzie spędziliśmy 3 dni integrując się, poznając się lepiej, eksplorując przyrodę, zdobywając nowe, ekstremalne doświadczenia, takie jak wspinaczka, przy czym świetnie się bawiliśmy. 

Zajęcia dla uczniów

Plany na przyszłość

Następnym wydarzeniem, w którym weźmiemy udział, są warsztaty motywacyjne z mistrzem Triathlonu, Jerzym Górskim, organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Edukacyjnych "Prudenter Agas" w ramach programu Mikro Granty. Te warsztaty poprzedzi projekcja filmu "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie niesie za sobą nasz projekt "Namysłowianie bez granic" oraz wszelkie inicjatywy które inicjujemy i w których bierzemy udział.

Chcemy inspirować

Dzięki zdobywanym umiejętnościom i doświadczeniom jesteśmy pewni, że uda nam się zainspirować innych młodych ludzi do działania i dążenia do sukcesu, niezależnie od miejsca, z którego pochodzą. Chcemy dzielić się naszymi osiągnięciami i historiami sukcesu, aby udowodnić, że marzenia można spełnić, jeśli tylko włożymy w nie wystarczająco dużo wysiłku i zaangażowania. Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania i nie możemy się doczekać, aby podzielić się naszymi osiągnięciami z szeroką publicznością.

Maja Pacyniak, Stowarzyszenie Prudenter Agas

Namysłowianie bez granic - zjazd na linie
Wyjazd w ramach projektu Namysłowianie bez granic
Prezentacje młodzieży
Zajęcia dla uczniów
Ścianka wspinaczkowa dla uczestników projektu Namysłowianie bez granic