Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Odpowiednie i bezpieczne spodnie tekstylne na motor - sprawdzone modele

Czy spodnie na motor mogą być stylowe?Spodnie to najważniejszy element motocyklowej garderoby. Muszą być wytrzymałe, a także zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo podczas jazdy.

Warto postawić na modele spodni stworzone specjalnie dla motocyklistów.

 

O czym pamiętać wybierając spodnie motocyklowe?

Spodnie na motocykl powinny być przede wszystkim wygodne, aby nie krępować ruchów i umożliwić wygodną jazdę. Nie mogą być więc ani zbyt ciasne, ani też zbyt szerokie, zwłaszcza w nogawkach. Spodnie powinny być dobrane odpowiednio do sylwetki, warto więc najpierw dokładnie zmierzyć spodnie motocyklowe. Dobrym rozwiązaniem będą też spodnie z regulacją przy nogawkach czy w pasie, dzięki czemu będzie je można odpowiednio dopasować. Materiał, z którego są wykonane spodnie powinien być wysokiej jakości, tak aby przetrwały np. upadek czy otarcia.

Wygodne spodnie na motor

Spodnie muszą zapewniać odpowiednią wentylację, tak aby móc z nich korzystać także podczas letnich miesięcy. Bardzo ważne jest to, żeby spodnie motocyklowe były wyposażone w ochraniacze np. na kolanach czy w okolicy bioder. Przydatne będą też elementy odblaskowe, kieszenie, piankowe wkładki czy wstawki antypoślizgowe. Profesjonalne spodnie motocyklowe powinny być uszyte z zastosowaniem podwójnych i potrójnych szwów, które zwiększą ich wytrzymałość i sprawią, że spodnie będą służyć na dłużej, a także dobrze sprawdzą się przy każdej pogodzie.

Aby spodnie łatwiej było założyć, przydatny będzie długi zamek na nogawkach i poliestrowa podszewka czy nogawki zapinane na rzep czy zamek. Wybierając spodnie motocyklowe warto postawić na odzież specjalnie dedykowaną motocyklistom. Spodnie odpowiednio dopasowane do potrzeb motocyklisty to np. spodnie tekstylne Rebelhorn. Tekstylne spodnie motocyklowe to popularna alternatywa dla spodni jeansowych czy skórzanych, gdyż są wygodne, bardziej przewiewne i odporne na ścieranie.

Brudne spodnie motocyklowe to nie problem

Jakie spodnie motocyklowe wybrać?

Spodnie motocyklowe, które świetnie sprawdzą się zarówno na co dzień, do jazdy po mieście, jak i na dłuższe trasy motocyklowe to np. model Rebelhorn Hardy II z wypinaną, wodoodporną i oddychającą podszewką, a także podpinką z termoregulacją, dzięki czemu zapewniona będzie odpowiednia wentylacja, a dodatkowo ochraniacze wbudowane w okolicy kolan zapewnią bezpieczeństwo na wypadek upadku. Kolejny polecany model to 3-warstwowe spodnie Thar II wyposażone w praktyczne, odpinane szelki. Spodnie mają ocieplaną podpinkę oraz specjalną wypinaną, wodoodporną membranę, która zagwarantuje nieprzemakalność. Spodnie, które świetnie sprawdzą się na każdą pogodę to model Hiflow IV.

Wygoda na motorze

Dzięki membranie Humax, podszewce z meshu oraz podpince ocieplającej są to spodnie, które spełnią wymagania każdego motocyklisty. Spodnie tekstylne Hiflow zagwarantują też bezpieczeństwo, gdyż są wyposażone w najlepsze ochraniacze poziomu 2 YF w technologii Hilon. Dodatkowo antypoślizgowe panele na pośladkach zapewnią bardziej stabilną jazdę. Poszukając spodni motocyklowych, które świetnie sprawdzą się podczas deszczowej pogody warto kupić przeciwdeszczowe spodnie Rebelhorn Patrol, najlepiej razem z kurtką o tej samej nazwie i stworzyć funkcjonalny, wygodny i niezawodny motocyklowy kombinezon przeciwdeszczowy.

Ale motor!

Nieprzemakalny materiał zapewni ochronę przed deszczem nawet w ekstremalnych warunkach, a laminowane szwy zapobiegną przeciekaniu.

Czy spodnie na motor mogą być stylowe?
Wygodne spodnie na motor
Wygoda na motorze
Brudne spodnie motocyklowe to nie problem
Ale motor!