Pacjencie, możesz być klientem. Płatne usługi w namysłowskim szpitalu

Namysłowski szpital chce byc konkurencyjny wobec innych lecznic. Dlatego wprowadził możliwość odpłatnego korzystania z usług pielęgnacyjnych, zabiegów i konsultacji. Stało sie to mozliwe po przekształceniu państwowej lecznicy w spółkę zarządzaną przez samorząd lokalny.

Krótko po prywatyzacji lecznicy jej dotychczasowy dyrektor, a teraz prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia S.A., mówił - Ze względu na to, że kolejki się wydłużają damy możliwość wykupienia sobie w szpitalu usługi, którą normalnie powinien zapłacić NFZ:

Jednak w dalszym ciągu dla pacjentów posiadających ubezpieczenie zdrowotne leczenie i zabiegi są bezpłatne. Usługi płatne są dla chętnych, którzy chcą uniknąć czekania w kolejkach oraz dla nieposiadających ubezpieczenia. Ceny odpowiadają tym, które płaci szpitalowi Narodowy Fundusz Zdrowia.

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

Prezes Rogalski zastrzega sobie jednak możliwość indywidualnego ustalania cen usług szpitalnych z pacjentem lub z jego rodziną. Przykładowo doba opieki osoby obłożnie chorej kosztuje od 90 do 100 zł. W przypadku dłuższego okresu można ze szpitalem negocjować tę cenę. Zarząd lecznicy nie ukrywa, że liczy na istotne zyski płynące z usług komercyjnych.

Spółkę, która przejęła działalność dotychczasowego szpitala założyły wspólnie namysłowskie gminy i powiat. 51 proc. akcji nowopowstałej firmy dzierży starostwo, 47 proc. gmina Namysłów, a po jednym procencie pozostałe gminy: Pokój, Domaszowice, Świerczów i Wilków.

Namysłów - aktualności.