Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Skarga na starostę odrzucona

Skarga, którą na starostę namysłowskiego złożyła Platforma Obywatelska została odrzucona przez radę powiatu. Zarzuty dotyczyły m.in. utrzymania dróg podczas ostatniej zimy. Według opozycji starosta Michał Ilnicki nie zadbał o nie należycie.

 

To był zdecydowanie temat numer jeden na środowej sesji Rady Powiatu. Na tyle istotny, że w programie obrad znalazły się dwa punkty, które się do niego odnosiły.

 

Zimowym utrzymaniem dróg rada zajmowała się już pięciokrotnie - mówi Janina Skrok, przewodnicząca komisji rozpatrującej skargę i dodaje – nie zrobiliśmy nic innego, jak tylko podtrzymaliśmy nasze stanowisko. Przewodnicząca dodaje również, że warunki tej zimy były szczególne i to nie tylko w Namysłowie.

 

Zima była szczególna ale powiat z obowiązkiem utrzymania dróg poradził sobie bardzo kiepsko - mówi radny Adam MaciągDostępne są protokoły rad: Namysłowa, Wilkowa, Świerczowa, czy Pokoju i we wszystkich tych przypadkach ocena była fatalna.

 

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space
Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl

Adam Maciąg był przedstawicielem opozycji, który brał udział w posiedzeniach [spec]komisji rewizyjnej, która badała problem. W jego opinii jest szereg dokumentów, które wykazują nieprawidłowości w temacie utrzymania dróg. Wskazuje na przykład na to, że powiat za darmo udostępniał wykonawcy sprzęt drogowy, mimo, że umowa nie przewidywała takiej sytuacji. – W mojej opinii to narusza dyscyplinę finansów – podkreśla Maciąg.

 

Skarga PO dotyczyła również wykorzystywania publikatora samorządowego do celów propagandowych oraz rzekomych nieprawidłowości przy budowie drogi GłuszynaBrzezinki. W tej sprawie komisja postanowiła zaczekać do wyników kontroli, jakie przeprowadziła w starostwie Regionalna Izba Obrachunkowa i służby wojewody opolskiego.

Skarga na starostę namysłowskiego została odrzucona.
Sekcje: