Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Spodenki rowerowe męskie

Dopasowane ubrania na rowerowe wyprawyKażdy, kto ma za sobą kilkugodzinną przejażdżkę lub kilkudniową wyprawę rowerem wie, jak istotnym elementem ubioru są spodenki rowerowe. Dobre dopasowanie, swoboda ruchów i amortyzacja to najważniejsze funkcje spodenek rowerowych.

Odpowiednio dobrane spodenki odciążają miednicę, która zbiera w pierwszej kolejności drgania, a te następnie przenoszone są na kręgosłup. Im dłuższa jazda tym rola spodenek jest większa.

W ofercie sklepu Intersport mamy spodenki kolarskie męskie, długie spodnie rowerowe, a także specjalne bokserki z żelową wkładką, które znacząco poprawią komfort jazdy.

Męski krój spodenek rowerowych

O tym, że istnieje różnica w budowie anatomicznej kobiet i mężczyzn wie każdy, dlatego producenci odzieży rowerowej mają świadomość, jak istotna jest kwestia konstrukcji spodenek. Spodenki dla mężczyzn będą miały więcej materiału w kroczu, a kształt wkładki będzie się różnił, wszystko po to, aby zapewnić odpowiednią swobodę i komfort. Krój jest również zupełnie inny. Męskie spodenki są węższe w pasie, a krój jest mniej taliowany.

Spodenki kolarskie to przede wszystkim wygodna wkładka

W czasie jazdy na rowerze na wkładce spodenek rowerowym spoczywa największa część ciężaru ciała. Zastosowanie wkładki sprawia, że Twoja przejażdżka może być dłuższa i bardziej komfortowa. Dlatego spodenki z antybakteryjną wkładką to możliwość długich treningów i większy komfort użytkowaniu na nie zawsze miękkim siodełku.

Zaawansowana wkładka z elastycznego materiału

Wkładki dzielimy na piankowe i żelowe. Wkładki żelowe gwarantują bardzo dobre właściwości amortyzujące, wolniej się zużywają oraz mogą mieć różną grubość w newralgicznych miejscach. Oferuje również wysokie właściwości antybakteryjne. Wkładki piankowe z kolei lepiej przepuszczają powietrze i są lżejsze, jednak ich trwałość jest słabsza niż wkładek żelowych.

Dopasowany krój i płaskie szwy

Jazda rowerem to ciągła praca naszego ciała. Dobre spodenki rowerowe męskie powinny zapewnić swobodę ruchów, oddychalność i zapobiegać otarciom. Jeśli wybierzemy spodnie kolarskie dopasowane, nasza sylwetka będzie bardziej aerodynamiczna, swoboda ruchów zachowana, a skóra szybciej odprowadzi wilgoć. Idealna odzież na mocne treningi. Jednocześnie spodenki rowerowe luźne to bardziej uniwersalny typ odzieży, który zapewni komfortową jazdę i spokojny spacer. Wewnętrzna bielizna pozbawiona zbędnych przeszyć również zabezpieczy przed otarciami. Jest to najczęściej kolekcja Enduro i Trial.

Spodenki z szelkami czy bez  

Wielu rowerzystów preferuje spodenki rowerowe z szelkami, ponieważ, dzięki nim spodenki nie zsuwają się podczas jazdy i dlatego są bardziej komfortowe. Są one częściej wybierane na dłuższe trasy. Największą zaletą spodenek z szelkami jest idealne dopasowanie do sylwetki, ochrona lędźwi przed wychłodzeniem i stabilne położenie spodenek bez efektu opadania.  

Krótkie spodenki rowerowe bez szelek będą wygodne podczas rekreacyjnej jazdy. Można je szybko przebrać, albo ukryć pod luźniejszymi spodniami.

Detale, na które warto zwrócić uwagę

Silikonowe paski umieszczone na krawędziach mankietów nogawek zapobiegają podnoszeniu się materiału. Elementy odblaskowe zwiększają widoczność użytkownika po zapadnięciu zmroku, co przekłada się na bezpieczeństwo. Szwy na materiale powinny być tak poprowadzone, aby nie powodowały otarć i nie przeszkadzały podczas jazdy. 

Dopasowane ubrania na rowerowe wyprawy