Polecane firmy: Szybkiedomy.pl

Praca na produkcji? Warto zacząć w fabryce TOYOTA

Spektakle Edukacyjne

W ogólnaku można robić fajne rzeczy. Wystarczy chcieć.

Moje dzieci (wściekną się jak to przeczytają) wspaniale odnajdują się na scenie, a z każdym sukcesem ich apetyt rośnie.

 

 

Dziś będzie wspomnień czar: Cinderella i Snow White. Ten ostatni spektakl oglądnęły dzieciaki z SP 4. Na ich twarzach malowało sie przerażenie gdy Zła Królowa (fenomenalna w tej roli Dobrusia) szyderczo śmiała się nad ciałem otrutej Królewny Śnieżki (Natalia vel Katy Perry) a w tle waliły pioruny. Piękny Książe (Maciek) doczekał się fanklubu dziesięciolatek choć nie chciał, dla uwiarygodnienia roli, podkręcić włosów a w czasie spektaklu zgubił miecz.

 

Angielskiego można się uczyć zawsze i wszędzie. Więc przy najblizszej okazji - tuż przed świętami, zapraszamy na naszą wersję Opowieści Wigilijnej (również po angielsku).

Majka w roli Kopciuszka, skromna i wiarygodna:

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space
Postaw dom - szybko
Szybkiedomy.pl

Paweł : urodzony Prince Charming:

 

 Zła Królowa otruła Snieżkę:

 

 A dzielne Krasnale radzą jak uratować swoją Panią:

temat / lokalizacja

Dodanych komentarzy: 11

Chętnie posłucham i pooglądam takiej inscenizacji!

Czy występy będą może w NOK-u?  Tam chyba są najlepsze warunki.

Pozdrawiam

Szczegóły bliżej grudnia. Wtedy wszystkie informacje dostępne będą na namyslowianie.pl:) zapraszamy!

Ambicje prowadzącej/prowadzącego koło teatralne
poraniły mnie w ten sam sposób co polityka zagraniczna
słynną Panią Minister. Dobór literatury w sam raz na Liceum Ogólnokształcące. No ale cóż, w końcu słynna Pani Dyrektor
tyle lat pracowała w podstawówce, że ten repertuar to jedyne na co stać namysłowskie Liceum.
Gratuluję poziomu Pani Dyrektor.

Ano-nimko, nie wiem, czy miałaś okazję obejrzeć spektakl? Zdaje się że nie, a rzeźbisz pretensjonalną, bardzo krytyczną recenzję. Uderzasz ad personam. A to najpodlejszy również w krytyce teatralnej chwyt. Ja spierać sie będę, że to jednak - jak na początek - dobry repertuar, by bawić się w angielskojęzyczny teatr. Nie była to bajka dla dzieci. One podczas spektaklu nie tylko płakały, ale zamierały z przerażenia. Zło, które przedstawiła na scenie  Królowa - zagrane przez Twoją Koleżankę, Dobrosławę Franków - było aktorskim majstersztykiem. Kiedy mówiła i grała mową ciała Twoja  Koleżanka, na widowni wiało grozą. Przechodzily nas ciarki. Nawet baliśmy się, że wstąpił w Nią jakiś Zły Demon i nie będzie Jej ciała chciał opuścić. Ano-nimko, nie liczy się repertuar - ważna jest interpretacja sceniczna - awangardowa gra, świetna adaptacja, której Ty nie widziałaś!

Gratuluję więc również przy okazji całemu teatralnemu zespołowi - za starannie zagrany każdy epizod. Każdą krasnoludkowa kwestię. Byłyście jak Książę z Bajki. Jak Bajka, która nigdy w tym mieście miała się nie zdarzyć. Spektakl opuściła przecież nawet Cesarska Świta, a jej Kukiełkowy Tról powtarzał to tylko zabawa na niby - teatrzyk, teatrzyk, teatrzyk...

Ano- nimko Nim oplujesz swoją Szkołę i  Nauczycieli, pięć razy się zastanów. Będziesz musiała przecież ścierać lepką ślinę ze Swojej Twarzy. O ile ją masz.

Na razie chroni Cię anonimowa maska, ale to przecież mały ludzki format.

POZWOLĘ SOBIE PODJĄĆ RĘKAWICĘ I ODPOWIEDZIEĆ "AMBITNEJ"OSOBIE O JAKŻE TWÓRCZYM I ODWAŻNYM NIKU "ANONIM". NIE WIEM , CZYM OSOBIŚCIE ZASŁUŻYŁAM SOBIE NA TAKĄ POGARDĘ Z RACJI MOJEJ PRACY W SZKOLE PODSTAWOWEJ, KTÓRA BYŁA I JEST DLA MNIE Z RÓŻNYCH POWODÓW BARDZO WAŻNA. JEŚLI AMBITNA OSOBO JESTEŚ UCZNIEM LO I TAK BARDZO NIE PODOBA CI SIĘ W TEJ SZKOLE, TO PO CO W NIEJ TKWISZ? DLACZEGO NIE MASZ ODWAGI OSOBIŚCIE ZGŁOSIĆ UWAG I PROPOZYCJI DO OŻYWIENIA ŻYCIA SZKOŁY? NAWET NIE MASZ ODWAGI PODPISAĆ SIĘ , WIĘC, O CZYM TU ROZMAWIAĆ. PRZYKRO MI BARDZO, ŻE TAK OSOBIŚIE ZOSTAŁAM ZAATAKOWANA. NIE ZMIERZAM SIĘ SAMA I W IMIENIU TYCH NAUCZYCIELI, KTÓRZY MIMO WSZYSTKO PRÓBUJĄ COŚ ROBIĆ, Z NICZEGO TŁUMACZYĆ, TYLKO WYRAŻĘ SWOJĄ REFLEKSJĘ DOTYCZACĄ TEGO, ŻE SZKODA, IŻ NIEKTÓRYM LUDZIOM FORA INTERNETOWE SŁUŻĄ DO TEGO, BY WYLAĆ SWOJĄ FRUSTRACJĘ, KOMPLEKSY I MIAŁKOŚĆ INTELEKTUALNĄ.
POZDRAWIAM-JOLANTA WILCZYŃSKA

Gratuluję wszystkim spektaklu. Zdjęcia są niesamowite.

NIE ZMIERZAM SIĘ SAMA I W IMIENIU TYCH NAUCZYCIELI, KTÓRZY MIMO WSZYSTKO PRÓBUJĄ COŚ ROBIĆ, Z NICZEGO TŁUMACZYĆ, TYLKO WYRAŻĘ SWOJĄ REFLEKSJĘ DOTYCZACĄ TEGO, ŻE SZKODA, IŻ NIEKTÓRYM LUDZIOM FORA INTERNETOWE SŁUŻĄ DO TEGO, BY WYLAĆ SWOJĄ FRUSTRACJĘ, KOMPLEKSY I MIAŁKOŚĆ INTELEKTUALNĄ.

Szanowna Pani Dyrektor, zgadzam się z Panią w pełni. Czuję się jednak zawiedziony, bo to ja miałem być mistrzem w konstrukcji zdań długich, a tutaj widzę, że Pani dyrektor ma podobną przypadłość.:)
Pozdrawiam były uczeń.

Zawiść jest religią przeciętniaków.

Smutna prawda, Panie/Pani Anonim, prawda?

A czy informacja o tym, że komentuje Pan/Pani spektakl edukacyjny w języku angielskim dla podstawówki porani Pana/Panią jednakowo mocno jak wspomniana minister? Powinna, gdyż Pani/Pana poziom rozumienia tekstu czytanego dalece odbiega od normy, jak mozna wywnioskować z Pani/Pana słów. I zanim zelży Pan/Pani kogokolwiek, w dodatku anonimowo, to proszę przynajmniej skierować swoje słowa pod właściwy adres.

Do wiadomośći: spektakle w całości przygotowali uczniowie klasy 1d,3g głównie 2a, od scenografii, kostiumów, charakteryzacji po interpretację tekstu i grę aktorska w języku angielskim. Mało? Wyszło rewelacyjnie.

Ale skąd Pan/Pani ma o tym wiedzieć, skoro Pana/Pani tam nie było?

Pozdrawiam i zapraszam na przedstawienie świąteczne w grudniu "Opowieść wigilijną" Dickensa. Chętnie później podejmę polemikę o jakości pracy naszej szkoły. Może być po angielsku.

 

Niestety, anonimowość sprzyja malkontenctwu. A kreatywnym uczniom i nauczycielom z pasją mogę powiedzieć: nie przejmować się i oby tak dalej!

Ogólniak podnosi głowę, trochę nieśmiało, ale jednak. Dużo inicjatyw jest jest zupełnie przemilczanych przez lokalne media, intencje pedagogów wypaczane, oni sami deprymowani, osiągnięcia uczniów marginalizowane. To szkoła z tradycjami, najlepszymi w mieście, z najlepszą młodzieża, o co Wam chodzi ludzie? szkoła się rozwija, szkoli, młodnieje. Może gdyby sie każdy zainteresował szczerze i z uwaga jak wygląda licealna rzeczywistość to może doceniłby wysiłek i młodzieży i pracujących tam ludzi. W końcu posyłamy tam nasze dzieci, a przeceż nikt własnych dzieci by celowo nie skrzywdził.
Pozdrawiam i dzieciaki i grono. Tak trzymać.

Jeżeli ktoś jest zdania, że sztuka, jaką z ogromną pasją i poświęceniem odegraly uczennice i uczniowie LO to teatrzyk dla dzieci bądź po prostu zwykla dziecinada, jak na tak elitarne liceum, to serdecznie do naszej szkoly zapraszamy, a Pan/Pani przekona się, iż aktorstwo tych mlodych ludzi jest na wysokim poziomie, zwlaszcza językowym. Ciekaw jestem, jak wiele zrozumial by Pan/ Pani z przedstawienia? Może napisze Pan/Pani stosowną recenzję? Być może Pan/Pani pod tą recenzją się podpisze, chyba, że tak jak na maturze, woli się Pan/Pani podpisać: XYZ. Polemikę na temat przedstawienia w języku angielskim dziewczęta również gotowe są z pewnością podjąć,gdyż odznaczają się rewelacyjną znajomością tego języka - chyba, że Pan/Pani nie potrafi, ale skoro nie, to chyba trudno jest się Pani/Panu wypowiedzieć na temat przedstawienia, którego-pod warunkiem, że Pan/Pani je widzial-z pewnością Pan/Pani nie zrozumial. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak wiele pracy i przede wszystkim jak wiele serca wlozyli w przedstawienia Ci mlodzi aktorzy.

Czyż wielkie teatry nie wystawiają bajek? Dlaczego krytykowane są jedyne przejawy, chęci robienia czegokolwiek-nie wiem. Jednak domyślam się, iż jest to przejaw wylacznie zazdrości. Wierzę, że dziewczęta pokażą nową odslonę swych aktorskich umiejętności, bo są jedyną mlodą grupą teatralną, która pokazala cos tak ambitnego, dopracowanego i pomyslowego! Widocznie Panu/Pani brakuje tej pomyslowości. A Panią Dyrektor wypadaloby przeprosić. Z pozdrowieniami dla genialnych mlodych aktorek ich mentorki - uczennica I LO w Namyslowie.