Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Konkurs na doświadczenie fizyczne

Fizyczne eksperymentowanie w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie !

Jak co roku w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie  na przełomie maja i czerwca odbywa się Konkurs na Doświadczenie Fizyczne. Nasza szkoła organizuje ten konkurs już od kilku lat. Cieszy się on  dużym zainteresowaniem. Potrzeba eksperymentowania przez uczniów , rozwijanie ich zainteresowań fizycznych możliwe jest m. in. dzięki uczestnictwu w tym przedsięwzięciu. W tym roku odbyła się  już VI edycja konkursu  , który  przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Dnia 27 maja 2014r odbył się etap szkolny. Do konkursu przystąpiło kilkunastu uczniów klas I-III w 14 zespołach uczniowskich  .  Uczniowie przygotowali doświadczenia z różnych dziedzin fizyki  prezentując  ciekawe eksperymenty , inne niż w latach ubiegłych, solidnie się do nich przygotowując pod kierunkiem nauczycieli fizyki. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców :

I miejsce – Aleksandra Kisiel kl. II d „Całkowite wewnętrzne odbicie”

II miejsce – Dominik Wilczyński kl. II d „Turbina parowa”  ex aequo  Mikołaj Barszcz kl. III d „Czy można zrobić sześcienną  bańkę  mydlaną? ”

III miejsce – Kacper Barszcz kl. Id  „Gaszenie świeczek za pomocą dźwięku”

ex aequo  Julia Kosikowska i Martyna Wołczyńska kl. III d „Nieoczekiwany transfer energii”                       

Wyróżnienia otrzymali : Jakub Furmański kl. III c  „Minielektrownia wiatrowa” oraz  Patryk Kurzawa i Bartosz Koziara kl. II a  „Starożytny silnik parowy”

Kolejnym etapem konkursu , który odbył się 05.06.2014r. było współzawodnictwo międzyszkolne. Zaprosiliśmy do udziału gimnazja powiatu namysłowskiego. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie i  ZGS Domaszowice. W etapie  międzyszkolnym  wzięło udział 9 zespołów uczniowskich. Młodzi fizycy  przedstawili swoje doświadczenia prezentując dobrane przez siebie zjawiska fizyczne.  Ostatecznie komisja składająca się z opiekunów uczniów każdej szkoły przyznała dyplomy i nagrody według przyznanych miejsc:

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

I miejsce - Dominik Wilczyński zaprezentował „Turbinę parową ” , którą sam skonstruował -  ucz. Kl. II D  naszej szkoły

II miejsce – Jolanta Ucka przedstawiła „ Grające kieliszki” oraz   Angelika Hendrysiak i Agata Przezak , które  stworzyły „ Mini-tornado w butelce” -  uczennice  gimnazjum w ZGS w Domaszowicach

III miejsce – Aleksandra Kisiel „Całkowite wewnętrzne odbicie” ucz. Kl. II D naszej szkoły 

Wyróżnienie przyznano Julii  Kosikowskiej  i Martynie Wołczyńskiej z kl. III D za „Nieoczekiwany transfer energii” .

Dyrektor szkoły Artur Matkowski złożył gratulacje zwycięzcom, życzył im dalszych odkrywczych pomysłów w przyszłości   i wręczył nagrody ( m. in. pendrive, książki popularno-naukowe, kalkulator, zestaw długopisów). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki  w postaci przyborów kreślarskich. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze . Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Krystyna Pochyły , z inicjatywy której ten konkurs wpisał się jako dobre praktyki w naszej szkole. Uczestnicy konkursu otrzymali również słodką przekąskę w postaci pączka oraz wodę mineralną. Fundusze niezbędne do organizacji konkursu pozyskaliśmy od Rady  Rodziców.  Serdecznie za nie  dziękujemy!

temat / lokalizacja