Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Ponowny wniosek o sesję nadzwyczajną w sprawie Afery Pożyczkowej!

W piątek 2 sierpnia grupa Radnych złożyła kolejny wniosek o zwołanie sesji przez Przewodniczącego Rady. Czy i tym razem Przewodniczący złamie prawo odmawiając zwołania sesji?

Po otrzymaniu odpowiedzi na poprzedni wniosek Radni złożyli skargę na działania Przewodniczącego Rady Jarosława Iwanyszczuka do Nadzoru Wojewody Opolskiego. Nadzór potwierdził, że Przewodniczący Iwanyszczuk nie miał prawa odmówić zwołania sesji! Niestety polskie prawo nie przewiduje żadnych konsekwencji w związku z takim zachowaniem. Przez czas od złożenia pierwszego wniosku do dziś dalej nie ma żadnych konkretnych informacji na temat Afery Pożyczkowej. W związku z totalnym brakiem informacji od Burmistrza Namysłowa, Radni postanowili wyjść z wnioskiem o powołanie komisji doraźnej w celu zbadania Afery Pożyczkowej, która to bulwersuje wielu mieszkańców Gminy Namysłów.

 

Czy i tym razem włodarze Gminy Namysłów będą chcieli za wszelką cenę nie dopuścić do żadnych konkretnych informacji Radnych i odmówią zwołania sesji? Wszystko rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu...

temat / lokalizacja

Dodano 1 komentarz

Tak sobię myślę, że arytmetyka w Radzie Miejskiej jest prosta. W tym układzie 6 radnych nie stanowi żadnej siły. Inicjatywa zacna lecz z góry można założyć, że nic z tego nie wyjdzie. No cóż....demokracja.