Swój człowiek jest najważniejszy... ?

Przyznawanie mieszkań przez ZAN (były ADM) czyli jak to się robi w Namysłowie...

 Tak jak obiecałem kilka tygodni temu, że jak tylko dowiem się coś na temat mieszkań z puli ZANowskiej przyznanych w roku 2011 od razu poinformuję o tym namysłowian. Dziś miałem okazję przeczytać odpowiedź Burmistrza Krzysztofa Kuchczyńskiego na interpelację radnego Sławomira Spóra i to o czym szeptali z niedowierzaniem namysłowianie jest faktem.

Tak już oficjalnie mogę to potwierdzić Bartłomiej Stawiarski otrzymał mieszkanie z puli ZANowskiej w roku 2011.

Sama ta informacja może nie jest elektryzująca, lecz gdy przypatrzy się dokładniej okolicznościom to akurat to przyznanie budzi moje wątpliwości. W 2011 roku mieszkania przyznano 13 rodzinom w tym TYLKO rodzina Pana Bartka nie czekała nawet jednego roku na przyznanie mieszkania !!! Wszyscy inni "obdarowani" w zeszłym roku czekali przynajmniej od roku 2010 a większośc jeszcze wcześniej nawet od 2007 r.... Innym faktem, który moim zdaniem budzi wątpliwości jest wielkość mieszkań. Bo np. rodzina 4 osobowa oczekująca od 2010 roku dostała mieszkanie o metrażu 41,43 m2 a rodzina Pana Bartka 3 osobowa oczekująca od roku 2011 dostała mieszkanie o metrażu 51,51 m2... mam nadzieję, że również o ten fakt zapytają Radni na następnej Sesji Rady Miejskiej.

Prawie 50 rodzin czeka na mieszkanie na liście oczekujących (jedna rodzina nawet od roku 1995 !!!) dlatego chętnie posłucham jakimi kryteriami kieruję się Komisja Mieszkaniowa w przyznawaniu mieszkań rodzinom potrzebującym. Czy rodzinę Komendata OHP w Namysłowie można zaliczyć do rodzin potrzebujących ? Tego nie wiem ale chętnie się dowiem...

Przeglądając nazwiska osób oczekujących zobaczyłem jedną znaną mi osobę. Matkę w rodzinie 5osobowej...na listę wpisani zostali pod koniec roku 2010 czyli o jakieś pół roku szybciej niż rodzina naszego głównego bohatera...i ciekawe jak długo na tej liście pozostaną.

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

Niech każdy sam sobie oceni wszystko to co starałem się opisać w moim tekście, zaznaczam od razu, że jest to moje subiektywne zdanie na ten temat...

Tytuł, którego użyłem to nawiązanie do hasła PSL w ostatnich wyborach gdzie promowali że "Człowiek jest najważniejszy" i chyba się wszystko zgadza tylko wystarczy dodać słowo "Swój".

 

temat / lokalizacja

Dodanych komentarzy: 12

No to teraz wiemy, jaka była zapłata za zaspamowanie Namyslowian.pl w trakcie kampanii, gorliwą pracę w wyborczym terenie i bezustanną i nieśmiertelą aktywność "Gościa" na forum NTO:) Nieźle - i ciepła posadka z puli PSL-owskiej, i mieszkanko - z puli, no właśnie jakiej - może już też PSL-owskiej?

 Przykre jest to, że wiele rodzin oczekuje latami, wiele młodych małzeństw skazanych jest na 30 letnią przyjaźń z bankiem, a tu takie wiadomości. Za kulisami słyszałem, że to nie jeden taki dobry gest  ZAN. 

Ale Młodzi nie poddają się i wierzę, że wiele spraw ujrzy światło dzienne, a wyborcy ocenią rzetelnie poczynania "władzy".

1. A zameldował się już na Krakowskiej czy nadal Freiheitplatz? No super, ludzie czekają 16 lat na mieszkanie z puli Ilnicki Corporation, a tu wystarczy pochodzić, pokazać się, być aktywnym, kreatywnym i mieszkanko w mgnieniu oka (stan do remontu, czy picuś-glancuś i umeblowane?)

2. Z drugiej strony... znając zainteresowania naukowe dr Stawiarskiego to dziwi mnie, że zamienił mieszkanie z widokiem na dawny kirkut (park na Placu Wolności) na lokum w centrum miasta.

3. Kiedyś napisałem, że najgorszy jest niedokończony doktor. Doktor jest dokończony (od 14 XII pan Bartłomiej może się szczycić tytułem naukowym, co też czyni pod swoimi artykułami - no przecież nikt nie broni :D ), także gratuluję :)

Wczoraj wieczorem "Siemiesz"  na Forum NTO otworzył temat:

"Parasol ochronny na Forum NTO dla Stawiarskiego". Zagaił go takim komentarzem:

"Od października 2011 r. na Forum NTO zamknięte zostały - spośród 80! - trzy tematy:

"Ukradł cztery kury, dwa koguty i worek ziemniaków" :D - z powodu zerowego zainteresowania, dwa posty dyskusyjne

oraz

"Przyjaciele z Niemiec odwiedzają namysłowski hufiec"
"Swój człowiek jest najważniejszy..."

Dwa ostatnie dotyczyły działalności komendanta OHP w Namysłowie Bartłomieja Stawiarskiego. Na Forum NTO - Namysłów po politykach i osobach publicznych jeździ się jak po łysych kobyłach. Chamskie posty ad personam - mimo raportowania - nie są usuwane przez moderatorów. Dlaczego Forum NTO chroni osobę pana Bartłomieja Stawiarskiego, pozwalając jednocześnie na deptanie godności innych osób publicznych Namysłowa?

Czy np. społeczny moderator "Jacenty" [zamykający dyskusję o Stawiarskim] może odpowiedzieć mi na to pytanie?

Moderator na pytanie nie odpowiedział, a temat z rodzącą się ciekawą dyskusją wyciął, czyli ocenzurował. Dr Bartłomiej Stawiarski jest w Namysłowie osobą publiczną. Dlaczego jest to jednak jedyna osoba ciesząca się na NTO przywilejami świętej krowy? <_< "

 

Śmieszne, ale prawdziwe. DR Bartłomiej Stawiarski, kiedy jest przyciśniety do ściany,  ma dziwna osłonę. Czyżby był na NTO społecznym moderatorem?  Zostanie moderatorem nie jest trudne. Wystarczy być tylko aktywnym przy klawiaturze na NTO - a ~Gość~ to potrafi - i tylko się  zgłosić.  A potem można bardzo wiele i niezdrowo.
 

Po interwencji "Siemiesza" na Forum NTO temat "Swój człowiek jest najważniejszy...?" został ponownie otwarty. Zaprotestował przeciwko tej nowej decyzji moderatrów NTO znany wszystkim ~Gość~. Dlaczego się przestraszył? To dobre pytanie.

Zabawna jest historia postu "Siemiesza" z forum  NTO, cytowanego w moim czwartym poście powyżej. Wątek "Parasol ochronny na <<Forum NTO>> dla Stawiarskiego" dwukrotnie był zamykany i wycinany. Zrobiłem sobie na pamiatkę zrzuty ekranowe, bo po temacie nie ma od ok. 17.00 ani śladu. Kto na Forum NTO tak zaciekle broni Stawiarskiego~Gościa~?

Siemiesz ma ciągle ciekawe przygody ze Stawiarskim na "Forum NTO". Wczoraj tak zmanipulowano jego post pierwszy wątku  "Co sie stało w hufcu NTO? - sprawa zamieciona pod dywan":

Siemiesz wczoraj w reklamacyjnym poście na NTO:

"Żadna z namysłowskich placówek pedagogicznych nie objęta jest takim embargiem informacyjnym. Co właściwie stało się w hufcu OHP Namysłów w 2011 r., że w ciągu kilku miesięcy placówka opiekuńcza dla młodzieży trudnej ma już trzeciego komendanta? Czy chodzi tylko o zatrudnianie wychowawców z tzw. klucza partyjnego? Ludzi związanych z lokalną polityką, bez powołania pedagogicznego, którzy skompromitowali się jako wychowawcy? Co działo się na tym PSL-owskim folwarku w minionym roku? Nie zajęli się tym tematem dziennikarze. Może odważnie powiedzą o tym byli wychowawcy z powołania lub byli wychowankowie. Na pewno prawdy nie dowiemy się od wizytatorów lub byłych komendantów."

Takim postem inicjalnym otworzyłem wczoraj ok. 20.00 nowy temat na "Forum NTO". Przyglądałem się przez ok. pół godziny, co będzie działo się na forum, zainteresowanie było, bo post inicjujący - jak nie 3 - to 4 Gości przeglądało. Zastanawiałem się, dlaczego licznik odwiedzin stał jednak w miejscu - dlaczego ciągle wyświetlało się "0", a post był czytany?

Przed 21.00 zagadka się wyjaśniła - moderator dokonał zmian z tematem "Co się stało w hufcu OHP Namysłów? - sprawa zamieciona pod dywan".

Z postu inicjalnego wynikało, że chodzi przecież o aferę(y) w OHP Namysłów w 2011 r.
. Przemilczane przez media, w ogóle nieopisane. Namysłowski świat nieprzedstawiony, wstydliwie i szybko schowany pod dywan. Śmieci, które nie zostały posprzątane, a które dalej czuć nie tylko pod stopami zielonego kobierca. Tymczasem Moderator X swoją decyzją zmienił całą wymowę i ideę inicjalnego postu. Mój post przesunął do tematu "Dziwna rekrutacja do Młodzieżowego Centrum Kariery w Namysłowie-Biuro należące do OHP", który komentuje wątek styczniowych "nieprawidłowości" związanych już z 2012 rokiem - jakoby grzechu nowej ekipy.

Przy okazji zmieniono tytuł starego tematu na "Co się stało w hufcu OHP Namysłów? - sprawa zamieciona pod dywan. ?
Czuję się, Panowie Moderatorzy, okradziony ze swojego tytułu oraz zuchwale zmanipulowany.

To już tworzy się niezła seria cenzurowanych postów związanych z osobą udzielającą się publicystycznie "na Forum NTO" - byłym komendantem hufca OHP w Namysłowie, panem doktorem Bartłomiejem Stawiarskim. - Wczoraj dwukrotnie zamykano, a potem wycinano post tematyczny: "Parasol ochronny na <<Forum NTO>> dla Stawiarskiego".
. Dlaczego tak konsekwentnie i lojalnie bronicie Stawiarskiego ? Czy warto z powodu jednej osoby niszczyć sobie opinię forum bez cenzury, forum bez taryfy ulgowej dla osób publicznych i lokalnych polityków ?

Jeśli wiążą WAS lojalnościowe zobowiązania wobec WASZEGO współpracownika, to przecież gdzieś są granice tych zobowiązań! Czy nie zostały one wyznaczone z wielką szkodą dla NTO i publicystycznego obiektywizmu?

Wątek zapoczątkowany przez "Siemiesza"  brzmiał: "Co się stało w hufcu OHP Namysłów? - sprawa zamieciona pod dywan". Korekta do postu powyżej.

Forum NTO trąbi dzisiaj od rana, że dr Bartłomiej Stawiarski został od 1 lutego instruktorem NOK, na awans musi jednak poczekać. Nie wiadomo czy został młodszym czy starszym instruktorem?

To parodia sloganu wyborczego PSL-u z ostatnich wyborów. Na forum NTO hasło to sparodiował jeden z namysłowskich anonimowych internautów. Riposta cięta, inteligentna, a przede wszystkim dowipna. Pasuje jak ulał do osoby i sytuacji.