Okradali emerytów - wpadli jak śliwka w kompot

Namysłowscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali podejrzanych o kradzież na tzw. "parawan".

ZATRZYMANI NA KRADZIEŻY MIESZKANIOWEJ

30 lipca po południu namysłowscy kryminalni zatrzymali pięciu mieszkańców województwa wielkopolskiego na gorącym uczynku kradzieży mieszkaniowej.

Kiedy podejrzani plądrowali mieszkanie poszkodowanego, na pobliskiej posesji czynności wykonywali namysłowscy kryminalni. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzanie zachowujących się dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie zaparkowanym przy sąsiedniej posesji. Z informacji posiadanych przez policjantów wynikało, że podobnym autem poruszali się sprawcy zgłoszonego wcześniej rozboju. Policjanci wylegitymowali obu mężczyzn.

Jeden z funkcjonariuszy wszedł do budynku, w którym zastał trzy kobiety tuż po tym jak doszło do przestępstwa. Jak się okazało, kiedy dwie z podejrzanych oferowały do sprzedaży koc tworząc tzw. "parawan", trzecia przeszukiwała mieszkanie. Właściciel mieszkania stracił 1200 złotych. Policjanci na miejscu zdarzenia odzyskali skradzione pieniądze. Zaskoczony całym zajściem był pokrzywdzony w tym zdarzeniu 84-letni właściciel posesji. Jak powiedział policjantom nie przypuszczał, że kobiety które wpuścił do mieszkania mogły go okraść.

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanym zarzutów kradzieży oraz rozboju jaki miał miejsce na terenie powiatu namysłowskiego.
Według ustaleń policjantów zatrzymane kobiety 23 lipca miały dopuścić się rozboju na 80-letniej mieszkance powiatu namysłowskiego. Poszkodowana straciła prawie 2000 złotych.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kluczborku. Zatrzymanym grożą kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Katarzyna Ulbrych - asyst. d/s pras.inform. - KPP Namysłów