Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Pijany kierowca łapówkarz - w Namysłowie

Pozbawiony prawa jazdy pijany kierowca próbował przekupić policjantów kwotą 1500 zł.
Do zdarzenia doszło dzisiaj rano w Namysłowie przy ulicy Sycowskiej. Podczas prowadzonych działań „Trzeźwy Poranek” policjant z namysłowskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen Golf. 
 
Styl jazdy kierującego golfem 37 latka wskazywał na to, iż może znajdować się on pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli drogowej okazało się, iż faktycznie mężczyzna jest nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało u niego 1,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów
 
Policjant poinformował 37 latka o grożących mu konsekwencjach karnych. Wówczas w trakcie rozmowy zatrzymany do kontroli  mężczyzna, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wobec niego, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę w kwocie 1500 złotych.
 
Policjant w związku ze złożoną przez nietrzeźwego kierowcę propozycją zatrzymał go w policyjnym "areszcie". Mężczyzna jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty między innymi usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
PRZYPOMINAMY!
Zarówno wręczanie, jak i sama obietnica wręczenia korzyści majątkowej lub osobistej funkcjonariuszowi publicznemu w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa to poważne przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

temat / lokalizacja