Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Adrian Zandberg i Marcelina Zawisza w Namysłowie - zbiórka podpisów na rzecz RENTY WDOWIEJ

Data wydarzenia: 
16.01.2023 - 14:20

Podpisy w Namysłowie pod projektem ustawy o Rencie WdowiejNOWA Lewica / SLD Namysłów zapraszają na rozpoczęcie namysłowskiej zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "RENTA WDOWIA".

Posłowie Klubu Poselskiego Lewicy Adrian Zandberg i Marcelina Zawisza osobiście będą zachęcać do wsparcia tego projektu.

Co zakłada projekt Renty Wdowiej? Gdzie w Namysłowie odbędzie się spotkanie?

Spotkanie w Namysłowie

Wydarzenie będzie miało miejsce w poniedziałek 16 stycznia 2022 roku w namysłowskim biurze NOWEJ Lewicy mieszczącym się w budynku Ratusza na Rynku.

Zarówno lokalni działacze jak i posłowie Marcelina Zawisza i Adrian Zandberg będą dostępni od godziny 13:20.

RENTA WDOWIA - co to jest?

Projekt obywatelski ustawy RENTA WDOWIA zakłada że w sytuacji śmierci jednego z małżonków pozostała przy życiu osoba może zachować swoje świadczenie i powiększyć je o 50 procent renty rodzinnej po zmarłym małżonku lub pobierać rentę rodzinną po zmarłym małżonku i 50 procent swojego świadczenia.

Obywatelski projekt ustawy przewiduje również, że prawo do renty wdowiej będą mieli wszyscy uprawnieni do świadczeń, nie tylko ubezpieczeni w ZUS, ale także w KRUS oraz emeryci mundurowi.

Renta Wdowia objęła by również osoby, które zostały wdową lub wdowcem nawet kilka lat temu.

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Obecnie renta rodzinna w przypadku, gdy umrze jeden ze współmałżonków, to jest 85 procent wyższego świadczenia. Projekt w swoim zakresie zakłada wsparcie dla 1,5 miliona seniorów i seniorek.

Namysłowska NOWA Lewica

Zaproszenie dla wszystkich namysłowian chcących wesprzeć podpisem wprowadzenie powyższych rozwiązań opublikowała na swoim profilu namysłowska LEWICA

Podpisy w Namysłowie pod projektem ustawy o Rencie Wdowiej