"Decydujesz, pomagamy" - głosowanie w sieci sklepów Tesco

Data wydarzenia: 
17.06.2019 - 08:00

Dziś rano rozpoczęło się w sklepach sieci Tesco głosowanie w ramach VI edycji projektu grantowego "Decydujesz, pomagamy" realizowanego we współpracy z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia".

Wśród trzech projektów, na które głosować można w namysłowskim Tesco przy ul. Mariańskiej znajduje się zgłoszony przez Stowarzyszenie "Za Widawą" projekt "Stworzenie ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej przy Parku Północnym".

Głosować będzie można do 13 lipca (sobota) w sklepach w Namysłowie i Oławie.

Jak czytamy w opisie projektu:

Cel zgłoszonego przez Stowarzyszenie "Za Widawą" projektu to ustawienie tablic informacyjno - dydaktycznych przy Parku Północnym, zawierających opisy roślinności,zwierząt i owadów występujących na terenie parku. Rozstawienie samodzielnie wykonanych hoteli dla owadów oraz wykonanie i rozwieszenie budek lęgowych dla ptaków. Podniesienie świadomości ekologicznej oraz dbałość o lokalny mikroklimat. Poprzez ukazanie korzyści wynikających z dbałości o środowisko zachęcimy lokalną społeczność do samodzielnego wykonania budek dla owadów i ptaków.

Dr Paweł Kuczma - logo kancelarii radcy prawnego
Radca Prawny Prof. UZ dr hab. Paweł Kuczma
Pomoc drogowa Marcińczak
Pomoc drogowa Marcinczak & Synowie

Pozostałe projekty biorące udział w głosowaniu na obszarze naszego regionu to: "Ogród kultury integruje pokolenia", zgłoszony przez kępińskie Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży oraz Komunikacji Społecznej "Nadwrazliwi"oraz "Piknik dla bohaterów", zgłoszony przez nieformalną grupę Lokalni Patrioci J-L z Jelcza-Laskowic.

Poprzednie dwie edycje konkursu wygrywały namysłowskie stowarzyszenia: Towarzystwo Przyjaciół Namysłowa i Ziemi Namysłowskiej oraz Stowarzyszenie Ponad Podziałami.