Polecane firmy: Klub Biznesu Biznes.Space

Dzień Dawcy Szpiku podczas finału WOŚP w Namysłowie 2017

Data wydarzenia: 
15.01.2017 - 01:00

DKMS PolskaFundacja DKMS Polska wspólnie z Łukaszem Ważny organizuje podczas finału WOŚP w Namysłowie „Dzień Dawcy Szpiku".

Już 15. stycznia 2017 roku będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

Fundacja DKMS Polska

Dotychczas w DKMS Polska zarejestrowało się ponad 970 tysięcy potencjalnych dawców szpiku. Niestety, to wciąż mało. W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi (tzw. białaczka). Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy i zaangażwania. Każdy nowy zarejestrowany potencjalny dawca szpiku to kolejna szansa na nowe życie dla pacjentów z białaczką i innymi nowotworami krwi.

Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli pomożecie Państwo nagłośnić „Dzień Dawcy Szpiku podczas finału WOŚP w Namysłowie”. Im więcej osób się o tym dowie, tym więcej żyć będziemy mieli szansę razem uratować.

Kto może zostać dawcą?

Coworkingowa przestrzeń w mieście
Klub Biznesu Biznes.Space

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Rejestracja podczas 15. Finału WOŚP

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

  • Data: 15. stycznia 2017 roku
  • Godziny: 11:00 - 21:00
  • Miejsce: Namysłowski Ośrodek Kultury
  • Adres: Plac Powstańców Śląskich 2,  46-100 Namysłów
DKMS Polska