Polecane firmy: Laboratorium Grabowska

Praca także dla mieszkańców powiatu namysłowskiego.

Krzysztof Daukszewicz z programem "Jedz kawiorek"

Data wydarzenia: 
08.11.2019 - 18:00

8. listopada (piątek) o godzinie 18:00 w Namysłowskim Ośrodku Kultury wystąpi artysta, który w naszym mieście wyczekiwany był od dłuższego czasu.

Krzysztof Daukszewicz zaprezentuje się w sali widowiskowej NOK ze swoim najnowszym programem kabaretowym, zatytułowanym Jedz kawiorek.

To nie lada gratka dla wielbicieli kabaretu, śpiewanej poezji i spojrzenia z "przymrużeniem oka" na otaczającą nas rzeczywistość.

Krzysztof Daukszewicz

Artysta urodził się w 1947 r. w położonym na Warmii Wichrowie. Po ukończeniu olszyńskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej rozpoczął w 1975 r. działalność estradową, łącząc aktywność w kabarecie Gwuść z pracą na stanowisku dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. W 1978 r. przeniósł się do Warszawy, pracując m. in. jako kierownik literacki Teatru na Targówku, kontynuując jednocześnie działalność kabaretową, m. in. w duecie z Januszem Gajosem oraz jako członek kabaretu Pod Egidą.

Od 2005 r. jest stałym gościem programu telewizyjnego Szkło kontaktowe, nadawanego przez stację TVN 24. Dyskografia Krzysztofa Daukszewicza składa się z 14 płyt, a w swoim dorobku ma również m. in. 10 książek oraz 9 tomów cyklu "Między Worłujem a Przyszłozbożem".

Wśród otrzymanych nagród, główne miejsce zajmuje Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Występ w Namysłowie

Podczas listopadowego występu artyście towarzyszyć będzie na scenie Namysłowskiego Ośrodka Kultury pianista Mieczysław Grochowski.

Bilety kupować można w kasie NOK (Plac Powstańców Śląskich 2) oraz na stronie internetowej kupbilecik.pl